Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rýmařov

Podhorské městečko leží na 49°56´ severní šířky a 17°16´ východní zeměpisné délky v nadmořské výšce 570 až 615 m. Východně se nachází přidružená obec Jamartice (565 m n. m.), severně osada Harachov (610 - 660 m n. m.).

Severozápadně v údolí Podolského potoka se rozkládají místní části Edrovice (605 m n. m.) a Janovice (505 - 615 m n. m.). Jižním směrem vznikl na čáře rozvodí Baltského a Černého moře Ondřejov ( 580 - 630 m n. m.) a Stránské (630 – 670 m n. m.).

Horopisně patří samotné město na hranici mezi Nízkým a Hrubým Jeseníkem. Leží však na okraji Nízkého Jeseníku v údolí, které vyhloubily zdrojnice z východních svahů jižní části Hrubého Jeseníku.

Turistické zajímavosti

Chráněná archeologická památka Hrádek
Na Pivovarské ulici - místo městského hradu, nejstaršího středověkého opevněného sídla Rýmařovska (1. půle 13. stol. - 1405), nyní je zde umístěna část geologické expozice Muzea Rýmařov pod názvem Vývoj hornin Jesenicka.

Farní kostel sv. archanděla Michaela
Často přestavovaná trojlodní architektura s gotickým jádrem, upravena v roce 1609, v roce 1688 přistavěna Růžencová kaple.

Filiální kostel Navštívení Panny Marie
Mimořádně hodnotná barokní architektura místního stavitele Friedricha Hoslera z roku 1711 až 1715 s velmi kvalitní freskovou výzdobou Ferdinanda Nabotha a Jana Kryštofa Handkeho.

Před kostelem se nachází socha Panny Marie Vítězné - barokní plastika z roku 1774 a skupina  Ukřižování, zajímavá lidová práce z roku 1812.

Budova římsko-katolické fary
Renesanční architektura s původními klenbami z roku 1542, zprvu horní soud.

Budova radnice
Monumentální stavba s prvky od gotiky po klasicismus, převládá raně barokní sloh z let 1667 - 70, poslední úpravy na budově proběhly po požáru města v roce 1790  a v letech 1991 až 1994. Nachází se na náměstí Míru.

Městské muzeum v Rýmařově

Čerpáno z oficiálních stránek města Rýmařov www.rymarov.cz, na kterém najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA