Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kamenná Lhota

Historie
Jak z názvu plyne opravdu se zde kámen těžil. První pokusy o těžbu začaly kolem roku 1880, převážně kámen stavební.Postupně se těžilo na několika místech. Některá však zůstala později opuštěná nebo byla zasypaná.V provozu zůstal jámový lom, který byl v roce 1947 dlouhý 60 metrů, široký 50 metrů a hluboký 8 metrů.V roce 1948 byl lom znárodněn a těžbu převzal n.p. Českomoravský kámen Světlá nad Sázavou. V roce 1983 byl lom uzavřen.

Současnost
V naší obci žije 244 obyvatel, je zde 74 domů a 12 obydlených bytů. Některé domy nejsou trvale obydleny, ale jsou navštěvovány chalupáři a to převážně z Prahy.

V Kamenné Lhotě jsou nyní 4 rozestavěné rodinné domky a je další zájem o parcely pro stavby. Ve středu obce na návsi je budova bývalé školy, kde je nyní kancelář obecního úřadu, poštovní úřad, v prostorách po starém obchodě je nevelká tělocvična, která je navštěvována hlavně mládeží. V roce 1988 byla postavena nová prodejna, také je na návsi. Tehdy to byla prodejna Jednoty, v dnešní době je soukromá. Na návsi je kaplička, která byla v roce 1968 nově postavena, protože původní kaplička byla zchátralá.Je zde zvonek,který nám tzv. umíráčkem oznamuje pokud někdo v obci zemře. Dále je na návsi pomníček ve tvaru mohyly na památku obětem I. Světové války. V horní časti návsi je nevelký rybníček, který byl v roce 1998 opraven a nyní slouží hlavně menším dětem jako koupaliště.Pro život na vesnici je důležitá hospůdka U Urbanů. Chodí tam nejen pánové na své pivko, ale jsou zde plesy, posvícenská a masopustní zábava a další různá posezení, o které se starají místní hasiči.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/kamenna-lhota/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA