Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Modlíkov

Historie
Podle obecní kroniky je jméno Modlíkov odvozeno od staročeského slovesa medliti nebo-li prodlévati. Historicky je tento název zřejmě svázán s místním 607 m vysokým kopcem směrem na Havlíčkovu Borovou. Odtud je nádherný rozhled do kraje a v případě příznivého počasí je velmi dobře vidět panorama dominanty horního Posázaví, hradu Lipnice. Ve středověku byl tento kopec strážním návrším, kde hlídka střežila kupeckou stezku ve směru Přibyslav a Ransko. První písemné zmínky o této stezce jsou z roku 1366 v souvislosti s vybíráním cla ve vsi, kdy majitel přibyslavského panství Zdeněk daroval mimo jiné desátek z výše uvedeného cla přibyslavskému faráři a jeho dvěma kaplanům. Od svého vzniku byla ves součástí přibyslavského panství. V roce 1888 byla v obci postavena jednotřídní škola, která sloužila až do roku 1972. Poté byl objekt předán obci. Od roku 1994 je budova postupně opravována a modernizována a slouží jako kulturní zařízení v obci. Dne 17. června 2006 skupina KATAPULT svým koncertem otevřela nově vybudované dřevěné kryté jeviště jako další doplněk sportovního areálu v obci.

Památky a turistické zajímavosti 
Památník padlým v první světové válce, hrob ruského vojína z druhé světové války, kamenný kříž, jeden památný strom (lípa).

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/vismo/index.asp?id_org=9782 , kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA