Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bílá

(530 – 776 m. n. m.)
Lyžařský areál a obec Bílá se nachází v Beskydech v údolí řeky Bílá Ostravice, v okrese Frýdek – Místek, asi 55 km od Ostravy. Z Rožnova a Ostravice sem jezdí také pravidelný autobus. Rozkládá se v blízkosti státní hranice se Slovenskem, nedaleko hraničního přechodu Bumbálka. Kapacita místního parkoviště je cca 450 aut. Parkování není zpoplatněno.

Lyžařský areál je tvořen několika sjezdovkami jak střední obtížnosti, tak i sjezdovkami pro začátečníky a děti. Bílá se svými tratěmi nepatří mezi největší areály, ale pohodlí svým návštěvníkům zajišťuje pomocí čtyřsedačky, která je v provozu od zimy na přelomu roku 2006/2007. Tato lanovka vás vyveze na severní svahy kopce Zbojnická, do blízkosti bývalých skokanských můstků. Odtud vedou 3 sjezdovky o délce 1000 metrů a převýšením 260 metrů. Na svahu protějšího kopce Javorina jsou 2 modré sjezdovky s převýšením 150 metrů. Fungují zde 2 delší a jeden kratší dětský vlek. Tyto sjezdovky jsou určeny spíše pro rekreační lyžaře či lyžaře začátečníky. Na jižních svazích areálu je snowpark pro vyznavače snowboardingu, který je doplněn umělými překážkami. Najdeme ho na sjezdovce číslo 5.

Všechny sjezdovky jsou zasněžovány umělým sněhem a některé jsou také vybaveny umělým osvětlením, pro možnost nočního lyžování. V okolí se nachází dvě běžecké trasy o délce 20 a 33 km. Trasy jsou upravované a napojené na stávající turistické trasy Beskyd. V areálu jsou provozovány lyžařské školy i pro ty nejmenší začínající lyžaře. Funguje zde také SKI servis a půjčovna lyžařského vybavení jak pro sjezdové lyžování, tak i pro snowboarding a běh na lyžích. V areálu najdete několik kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení. Ubytovací kapacity jsou rozšířeny o několik dalších zařízení v blízkém okolí areálu.

Celodenní jízdné na jeden den pro dospělou osobu vyjde mezi 350 – 450 Kč, pro děti mezi 250 – 350 Kč. Cena závisí na termínu, kdy areál chcete navštívit.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA