Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kasárna

(890 – 1030 m. n. m.)
Lyžařské středisko Kasárna se nachází pod nejvyšší horou Javorníku – Velkým Javorníkem měřícím 1071 metrů nad mořem. Sportovní středisko Lyžařského klubu Javorník Zlín (LKJ – Zlín) leží v překrásné přírodě na pomezí Česka a Slovenska. Oblast je součástí chráněné krajinné oblasti Kysuce. Předmětem ochrany jsou jedlo-bukové porosty pralesovitého charakteru. Za pěkného počasí je odtud pěkný výhled na Beskydy, Vsetínské vrchy, Strážovské vrchy i Malou Fatru na Slovensku. V krajině se objevují prvky valašské architektury.

Jsou zde 4 sjezdovky, z toho 2 dětské. V areálu jsou k dispozici také lyžařské vleky Tatrapoma s kapacitou 900 osob za hodinu. Délka svahů je 600 metrů a mají měnící se terén. Jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro mírně pokročilé (červená a modrá barva). Nástupní stanice vleku je v nadmořské výšce 890 metrů a konečná stanice ve výšce 1030 metrů. Dětské sjezdovky najdete u chaty Bačkárka a u Penzionu Javorník. Pomy jsou dlouhé 100 metrů a neplatí na ně stejné jízdenky jako na Tatrapomy. Místní sjezdovky jsou pravidelně upravovány MULDOU 120 a Kasbohrerem. Mimo víkend zde přes poledne jezdí jen jeden vlek. Provozní doba je od 9 do 16 hodin.

Zde si přijdou na své i vyznavači běžeckého lyžování, jelikož lyžařské středisko kasárna leží na evropské běžecké trase. Můžete se odtud vydat na Bumbálku, Melocig či Portáš. Trasa na Portáš však vede přes nejvyšší vrchol Javorníků Velký Kavorník, Tři Kříže a Malý Javorník. Celková délka trasy je 12,5 km. Tato hřebenová trasa je po celou zimu populární a vyhledávaná mezi běžkaři.

Ubytování a stravování si můžete zajistit v hotelu Fran nebo v chatě LKJ – Zlín, kde je kapacita 55 míst. V hotelu FRAN je také bazén a sauna. V omezeném počtu je možná návštěva i cizích návštěvníků. Občerstvit se můžete ještě v hospodě Haferská ŠOPA a bufetech Haferka, Bačkárka a Chata na Kasárni.

Celodenní jízdenka pro jednu osobu vyjde na 300 Kč, pro děti na 230 Kč.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA