Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Javorový vrch

(424 – 968 m. n. m.)
Javorový vrch se nachází v Těšínských Beskydech v chráněné krajinné oblasti Beskydy, nedaleko města Třinec. Velikostně ho řadíme mezi menší lyžařská střediska, celková délka sjezdovek je 1,4 km. Z vrcholu Javorový jsou za jasného počasí dobré výhledy do širokého okolí, zejména na polskou stranu Beskyd, spatřit můžete ale také Tatry a Jeseníky.

Lyžařský areál u Javorového vrchu nabízí 3 sjezdovky s vleky. K těm se dostanete sedačkovou lanovkou, která vede na vrchol. Sjezdovky tvoří 3 kratší svahy, kde se mohou prohánět jak lyžaři, tak i snowboardisté. Je zde 300 metrový svah pro začátečníky, 750 metrů dlouhý svah pro pokročilé a také 400 metrový extrémně prudký svah označený černou barvou, pro zkušené lyžaře. Kvalitní podmínky zajišťuje umělé zasněžování sněžnými děly a každodenní úprava sjezdovek sněžnou rolbou. Pro běžkaře je Javorový vrch skvělým výchozím a cílovým místem na pohodlné hřebenovky na Ostrý, Slavic, Kamenitý, Bystrý, Velký Lipový, Morávku, Řeku, Horní Lomnou. Tratě jsou v zimním období upravovány a mají celkovou délku cca 50 km.

V areálu střediska se nachází Turistická chata postavená roku 1895 s útulnou restaurací pro 90 osob s výbornou kuchyní. Turistická chata s lyžařskou chatou může poskytnout nocleh až 90 rekreantům.

Dospělého vyjde jednodenní Skipas na 340 Kč, dítě na 230 Kč.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA