Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Javorový vrch

(424 – 968 m. n. m.)
Javorový vrch se nachází v Těšínských Beskydech v chráněné krajinné oblasti Beskydy, nedaleko města Třinec. Velikostně ho řadíme mezi menší lyžařská střediska, celková délka sjezdovek je 1,4 km. Z vrcholu Javorový jsou za jasného počasí dobré výhledy do širokého okolí, zejména na polskou stranu Beskyd, spatřit můžete ale také Tatry a Jeseníky.

Lyžařský areál u Javorového vrchu nabízí 3 sjezdovky s vleky. K těm se dostanete sedačkovou lanovkou, která vede na vrchol. Sjezdovky tvoří 3 kratší svahy, kde se mohou prohánět jak lyžaři, tak i snowboardisté. Je zde 300 metrový svah pro začátečníky, 750 metrů dlouhý svah pro pokročilé a také 400 metrový extrémně prudký svah označený černou barvou, pro zkušené lyžaře. Kvalitní podmínky zajišťuje umělé zasněžování sněžnými děly a každodenní úprava sjezdovek sněžnou rolbou. Pro běžkaře je Javorový vrch skvělým výchozím a cílovým místem na pohodlné hřebenovky na Ostrý, Slavic, Kamenitý, Bystrý, Velký Lipový, Morávku, Řeku, Horní Lomnou. Tratě jsou v zimním období upravovány a mají celkovou délku cca 50 km.

V areálu střediska se nachází Turistická chata postavená roku 1895 s útulnou restaurací pro 90 osob s výbornou kuchyní. Turistická chata s lyžařskou chatou může poskytnout nocleh až 90 rekreantům.

Dospělého vyjde jednodenní Skipas na 340 Kč, dítě na 230 Kč.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA