Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ještěd - Liberec

(500 – 944 m. n. m.)
Hora Ještěd měřící 1012 metrů nad mořem se nachází nedaleko Liberce na severu Čech. Na jeho vrcholu stojí známý televizní vysílač, v jehož dolní části je umístěn hotel a restaurace. Až na vrchol Ještědu vedou lanovky a na jeho svazích se nachází lyžařské středisko, které se stalo městským lyžařským střediskem obyvatel Liberce. Toto lyžařské středisko je snad nejpřístupnějším areálem v Čechách, protože se k němu dá dojet libereckou městskou tramvajovou linkou.

Ski areál Ještěd je dnes expandujícím lyžařským střediskem a v roce 2009 se zde bude dokonce konat mistrovství světa v klasickém lyžování. Zdejší areál je jedním z nejlepších horských středisek v zemi, je také klasifikován čtyřmi hvězdičkami. Sjezdové tratě jsou různé náročnosti, vhodné jak pro rodiny s dětmi i pro zkušené lyžaře. Lyžuje se hlavně na východním úbočí Ještědu, Černého vrchu a Skalky, kam se můžete nechat vyvézt 2 čtyřsedačkami a jednou kabinovou lanovkou. Nejdelší sjezdovkou je červená Liberecká dlouhá 1450 metrů s převýšením 300 metrů. Je to příjemná sjezdovka, která spojuje celý areál a je vhodná pro všechny typy lyžařů. Jednou z nejlepších sjezdovek v České republice a dominantou Ještědu je červená sjezdovka Pod lany, která je dlouhá také 1450 metrů a probíhá zde i večerní lyžování. Nejstrmější a neobtížnější sjezdovkou je černý Slalomák dlouhý 920 metrů, který najdeme v blízkosti skokanských můstků. Celkově je tady k dispozici 11 sjezdových tratí. V provozu jsou 4 lanovky a 4 vleky – jednomístné nebo dvoukotva. Přepravní kapacita vleků je 6000 osob za hodinu. Celková délka sjezdovek je kolem 9 km.

Pro běžkaře je v dosahu Jizerská magistrála, v bezprostřední blízkosti je okruh dlouhý 10 km. Na svazích Nové Pláně je pro snowboardisty připraven snowboard park. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 550 Kč a pro dítě do 140 cm na 380 Kč. V areálu je také půjčovna a servis veškerého lyžařského a snowboardového vybavení a také lyžařská škola. Po lyžování se můžete zajít odpočinout například do Aquaparku Babylon nebo se občerstvit v některé z množství restaurací v areálu. Můžete také navštívit město Liberec. Ubytování lze zajistit v hotelu Ještěd, penzionu Bucharka, penzionu Dafi či Fénix a v mnoha dalších.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA