Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kořenov

Kořenov – Příchovice
(685 - 760 m. n. m.)

V lyžařském areálu Příchovice je pro lyžaře připraveno 2,3 km sjezdových tratí převážně středně náročného charakteru s převýšením 110 metrů. Celkově tři sjezdovky jsou obsluhovány 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2090 osob za hodinu. Tratě jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby také uměle zasněžovány.

Parkoviště s kapacitou 80 vozidel se nachází na horní stanici vleku, kde je také přístup ke sjezdovkám. V areálu funguje škola lyžování a snowboardingu, dětský provazový vlek, půjčovna lyží a dalšího lyžařského vybavení. Na hlavní a dětské sjezdovce je díky osvětlení také možnost večerního lyžování do 20:30 hod.

Na své si v okolí areálu přijdou také vyznavači běžeckého lyžování, pro které je zde připraveno několik upravovaných běžeckých stop. Nově vybudována zde byla také freeridová snowboardová dráha Messenger, kde milovníci tohoto sportu najdou spoustu nejrůznějších atrakcí, skoků, railů atd.  Ubytovat se můžete přímo v areálu, najdete zde penzion s kapacitou 18 lůžek. Součástí penzionu je také restaurace a občerstvení.

Kořenov – Rejdice
(850 m. n. m.)

Na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš se rozkládá oblíbený lyžařský areál Kořenov – Rejdice. Návštěvníci sem přijíždějí nejen v zimě, ale také v létě, kdy si zde užívají pěší turistiky. Lyžařský areál poskytuje lyžařům 3 sjezdové tratě, které jsou obsluhovány 2 lanovkami a jedním vlekem. Celková přepravní kapacita je 1750 osob za hodinu. 

Tratě jsou středně náročného a nenáročného charakteru, dobře si zde zalyžují začátečníci i zkušení lyžaři. Celková délka sjezdovek je 2,3km. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a také zasněžovány technickým sněhem. Jeden ze svahů je osvětlený, což umožňuje i večerní lyžování. V areálu se používá moderní bezdotykový odbavovací systém Skidata, díky kterému se u vleků netvoří fronty.

V okolí areálu jsou ideální podmínky pro běžkaře, k dispozici je jim 63 km běžeckých tratí s napojením na lyžařskou magistrálu. Asi 30 metrů od areálu stojí Chata Panorama, která celoročně nabízí ubytování, stravování i relaxační centrum. Ubytování je možné také v chatě Morávka nebo Hospůdka. Areál často slouží také jako místo konání různých kurzů a školení, lyžařských výcviků, škol v přírodě a školních výletů.  V areálu se nachází stanoviště Horské služby s kvalitním vybavením a o bezpečnost se starají dvě skupiny záchranářů.

Snowboardisté jistě ocení Elan snowpark, který patří mezi nejlepší a nejvyhlášenější snowparky v České republice. Kromě U-rampy zde bylo vystavěno mnoho překážek, které jsou vhodné pro freestylisty začátečníky, ale i pro profesionální jezdce. Nejdelší skok zde má neuvěřitelných 10 metrů. V tomto areálu se pravidelně konají četné snowboardové akce, kde se představují ti nejlepší závodníci z republiky.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA