Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Špičák u Tanvaldu

(540 – 831 m. n. m.)
Lyžařské středisko Tanvaldský Špičák patří mezi jedno z nejvýznamnějších v České republice a je také největším lyžařským centrem v Jizerských horách. Tento kuželovitý zalesněný vrch se nachází v blízkosti Albrechtic a Jiřetína, asi 5 km od Tanvaldu. Na své si zde přijdou lyžaři začátečníci, pokročilí i profesionálové. Zdejší sjezdové tratě nabízí všechny druhy obtížnosti. Díky velmi kvalitním sjezdovkám se zde konávají i závody na evropské úrovni.

Sjezdovky jsou denně upravovány a zasněžovány přírodním i technickým sněhem. Je zde 10 sjezdovek převážně modré a pak i červené barvy. Celková délka lyžařských tratí je kolem 6 km a obhospodařuje je 5 vleků různých délek. Ve středisku Špičák II. je v provozu také 4 sedačková lanovka, která urychluje čekací dobu na odbavení. Celková přepravní kapacita lanovky a vleků je 5960 osob za hodinu. Od 17 do 21 hodin je na zalomeném vleku Špičák II. provozováno také večerní lyžování. Vystaven byl Drake Northwave snowpark pro vyznavače snowboardingu a freestyle lyžování, pro začátečníky i pokročilé. Běžkaři to odtud mají 6 km na Jizerskou magistrálu, která celkově nabízí 115 km tratí.

Pod lanovou dráhou je půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení SKI Bižu SPORT. Ve střediscích Špičák I. a Špičák II. funguje lyžařská škola SKI Bižu & snowboard pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty.  V těchto střediscích je k dispozici bezplatné parkoviště 50 metrů od vleků. V blízkosti byla také vybudovaná nová železniční zastávka Tanvaldský Špičák. Občerstvit nebo najíst se můžete v některém rychlém občerstvení či restauraci, které se nachází u dolních stanic vleků. Jednodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 510 Kč a na 390 Kč pro dítě. V Tanvaldu pak můžete relaxovat v bazénu, sauně anebo posilovně.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA