Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Severák

(700 – 804 m. n. m.)
Severák leží v blízkosti Jablonce nad Nisou a údajně je již podle názvu nejchladnějším místem v Jizerských horách. Rozkládá se na svazích kopce Slovanka. Zdejší sjezdové tratě jsou určeny spíše rodinám s dětmi, jelikož je zde velké množství dětských lyžařských vleků s různou obtížností sjezdovek. Pro děti je zde připraven také pojezdový chodník Sun Kid sloužící k jejich výuce.

Celkově je zde 9 modrých sjezdovek a dvě červené. Náročnější lyžaři ocení spíše červenou sjezdovku Jih či Loučky II.. Milovníci snowboadringu a freestyle lyžování se mohou dostatečně vyřádit ve snowparku se 6 překážkami a 2 skoky. Celá areál je zasněžován moderním zasněžovacím systémem. Tratě jsou upravovány přírodním i technickým sněhem. Od 16:30 do 21 hodin je možné si zalyžovat na svahu Arnika. Celková dálka lyžařských tratí na Severáku je asi 5 km a vleky mají přepravní kapacitu 5425 osob za hodinu.

Běžkaři mají možnost nástupu na běžecké tratě Jizerské magistrály, které Severák přímo protínají. Od parkoviště u Kapličky je možno si vybrat některou ze značených tras magistrály.U chaty Arnika je půjčovna a servis lyžařského vybavení a také lyžařská škola SKI Bižu SPORT. Vozidla si mohou návštěvníci zdarma zaparkovat na dvou parkovištích střediska. Jízdenky ze Severáku jsou platné i v sousedním lyžařském středisku Bedřichov. Jednodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč a pro dítě do 12 let na 270 Kč.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA