Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Severák

(700 – 804 m. n. m.)
Severák leží v blízkosti Jablonce nad Nisou a údajně je již podle názvu nejchladnějším místem v Jizerských horách. Rozkládá se na svazích kopce Slovanka. Zdejší sjezdové tratě jsou určeny spíše rodinám s dětmi, jelikož je zde velké množství dětských lyžařských vleků s různou obtížností sjezdovek. Pro děti je zde připraven také pojezdový chodník Sun Kid sloužící k jejich výuce.

Celkově je zde 9 modrých sjezdovek a dvě červené. Náročnější lyžaři ocení spíše červenou sjezdovku Jih či Loučky II.. Milovníci snowboadringu a freestyle lyžování se mohou dostatečně vyřádit ve snowparku se 6 překážkami a 2 skoky. Celá areál je zasněžován moderním zasněžovacím systémem. Tratě jsou upravovány přírodním i technickým sněhem. Od 16:30 do 21 hodin je možné si zalyžovat na svahu Arnika. Celková dálka lyžařských tratí na Severáku je asi 5 km a vleky mají přepravní kapacitu 5425 osob za hodinu.

Běžkaři mají možnost nástupu na běžecké tratě Jizerské magistrály, které Severák přímo protínají. Od parkoviště u Kapličky je možno si vybrat některou ze značených tras magistrály.U chaty Arnika je půjčovna a servis lyžařského vybavení a také lyžařská škola SKI Bižu SPORT. Vozidla si mohou návštěvníci zdarma zaparkovat na dvou parkovištích střediska. Jízdenky ze Severáku jsou platné i v sousedním lyžařském středisku Bedřichov. Jednodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč a pro dítě do 12 let na 270 Kč.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA