Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Libřice

Historie
Už v předhistorických dobách vedla přes vesnici důležitá obchodní stezka, později zvaná Kladská nebo i Solná. O původu jména vesnice se zachovala lidová pověst. Podle ní se ve formanské hospodě U Špatenků při staré Kladské cestě vyměňovalo a na libry převažovalo zboží.

První historická zpráva o Libřicích ze 14. století je církevního charakteru. Podle archivních pramenů stál ve vesnici roku 1356 kostel, do něhož docházel k bohoslužbám plebán z Černilova. V roce 1406 je místní kostel uváděn už jako farní. Kostel svatého Michaela, původně vystavěný v gotickém slohu, byl v první polovině 18. století zbarokizovaný. Vnitřní zařízení je ze 17. století. Před kostelem stojí socha svatého Jana Nepomuckého z roku 1795.

Ke konci 15. století držel Libřice zemanský rod Krupých, z nichž Jan Krupý prodal vesnici roku 1452 Mikuláši Trčkovi z Lípy. Tím se libřické zboží přičlenilo ke smiřickému panství, kde setrvalo až do zániku feudálního řádu.

Památky

Kostel, zasvěcený sv. Michaelovi
První zmínka již z r. 1356, vnitřní vybavení je ze 17. stol. Kostel původně gotický byl v 1. pol. 18. stol. zbarokizovaný.

Socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1877

Parčík v centru obce s památníkem padlých a se zvoničkou

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=1353, na kterých naleznete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA