Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kosičky

Obec Kosičky se nachází 23 km západně od Hradce Králové v nadmořské výšce 224 m v úrodné, mírně zvlněné krajině, při pravém břehu řeky Bystřice.

Z dochovaných písemných památek je zřejmé, že v roce 1369 držel Kosičky Čeněk z Přestavlk, ale archeologické nálezy potvrdily, že obec existovala mnohem dříve.

V dávné minulosti se zde zakládaly rybníky, z nichž se do dnešní doby zachoval Třesický rybník o rozloze 70 ha vodní plochy.

Již v roce 1889 zde byla postavena jednopatrová budova dvoutřídní školy a v roce 1939 kulturní dům, v té době na venkově ojedinělý. Nyní zde má své sídlo Obecní úřad, Česká pošta, místní knihovna a nadále slouží pro společenský život obce. V letech 1996 - 1997 byly na budovách školy a kulturního domu provedeny rozsáhlé rekonstrukce.

Současnost
V roce 1996 byla provedena plynofikace obce, dokončena stavba vodovodu a pokračuje výstavba a modernizace rodinných domů. Autobusové linky obstarávají spojení s městy Hradec Králové, Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou a Nechanice. Občanům a chalupářům slouží v obci prodejna potravin, pohostinství a v létě vodní plochy na koupání, rekreaci a rybaření.

Na společenském a sportovním životy v obci se podílejí TJ Spartak, místní hasiči, Myslivecké sdružení "Čírka" a Český svaz chovatelů. Na katastru obce hospodaří Agropodnik Humburky, a. s., který zde má středisko rostlinné a živočišné výroby, mechanizace, nákladní dopravy a těžby písku. V současné době žije v obci 352 obyvatel v 122 domech.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.kosicky.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA