Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Libčany

Obec Libčany je položena v krásném přírodním prostředí, obklopena lesy a zelení ovocných stromů. Leží 12 km západně od Hradce Králové a 5 km jižně od zámku Hrádek u Nechanic. Prostor, na němž se obec rozkládá, byl již v době předhistorické obydleným místem. To potvrzují nálezy kosterních hrobů z Únětické kultury.

Památky

Kostel Nanebevzetí Panny Marie
První písemná zmínka o kostele pochází z roku 1230. Dle způsobu opracování kamene a způsobu zdění, sahá jeho historie pravděpodobně až do roku 1160.

Kostel procházel různými stavebními úpravami. V roce 1560 byl překlenut gotickou klenbou, opatřen novou strmou střechou pokrytou taškami "bobrovkami". Uprostřed střechy byla zbudována sanktusová věžička cibulovitého tvaru, čímž se zvýraznila dominanta kostela.

Hlavní oltář zdobí sousoší Nanebevzetí Panny Marie z Braunovy školy z období po roce 1740. Jedná se o skupinu apoštolů, kteří se s úžasem dívají do prázdného hrobu Matky Boží. Na stěně za oltářem je zobrazeno Nanebevzetí Panny Marie.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.libcany.php5.cz/, na kterých naleznete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA