Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Předotice

Obec Předotice nemůžete minout, cestujete-li autem, autobusem, motocyklem nebo na kole po silnici č. 4, tzv. „Strakonické“ na Šumavu nebo do Písku. Jsme totiž obcí průjezdnou a mnoho cestujících se u nás zastaví na občerstvení.

Ovšem to je pouze viditelná a velmi živá část naší obce. Tu klidnější, pohodovější, tvoří ještě naše části Malčice, Podolí II, Soběšice, Kožlí u Čížové, Samonice, Vadkovice, Třebkov a Křešice.

Krátce z historie
Naše obec vznikla v tomto složení v roce 1962 s názvem Podolí II. V roce 1990 byla přejmenována na Předotice. V současné době máme celkem 422 obyvatel a rozlohu 2 145 ha

PamětihodnostI
V rámci naší obce je to kaple v Kožlí u Čížové a Boží Muka v Malčicích. Obě stavby jsou v seznamu chráněných památek.

Z historických pramenů vyplývá, že oblast severního Písecka měla odedávna dobré spojení nejen mezi svými osadami, ale i se světem. Krajem procházela důležitá obchodní stezka, kterou přibližně sleduje současná silnice č. 4 tzv. „Strakonická“. Původně však cesta vedla přes Mirotice a Rakovice.

V roce 1749 byla odchýlena směrem na Čimelice a Mirotice i Mirovice míjí. Poloha při cestě nebo v jejím blízkém okolí měla pro osady a městečka pozitivní přínos v dobách míru. Znamenala nejen čilý obchodní ruch, ale – jak bychom řekli dnes – důležitou výměnu informací. V dobách válečných však byla pohromou, neboť při průtazích nebo ležení vojsk byly osady vystaveny drancování a násilnostem.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.severnipisecko.cz/predotice.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA