Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vlksice

Obec Vlksice se nachází 10 km severovýchodně od Milevska, v malebném údolí říčky Smutná a Dobřemilického potoka. Okolní lesy jsou bohaté na houby a lesní plodiny. Příroda kolem obce je nedotčená.

Vesnice se poprvé připomíná v roce 1291. Ze 14. a 15. století je známý šlechtický rod, který užíval přídomek "z Vlksic". Majitelů vsi byla celá řada, panství bylo dokonce rozděleno mezi několik vlastníků, až je v 17. století celé postupně skoupili strahovští premonstráti.

Zdejší tvrz vystavěli v 16. století tehdejší majitelé Vlksic Tetaurové. Jednopatrová obdélníková budova vystavěná v renesančním stylu měla fasádu zdobenou sgrafity (jejich zbytky jsou dodnes patrné).

Svému původnímu účelu dlouho nesloužila, zřejmě již od 70. let 17. století byla využívána jako sýpka a skladiště. Upravována byla v době barokní a na konci 19. století, naposledy pak na konci století 20.

Turistické zajímavosti

Tvrz Vlksice - není přístupná pro veřejnost

Klokočov - vyhlídka do kraje

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sdruzeni-milevsko.cz/html/vlksice.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA