Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kluky

Obec Kluky leží 6 km západně od Čáslavi.

První písemný záznam o existenci obce Kluky se datuje do r. 1289, ale archeologické nálezy prokazují život lidí nejméně před 7 000 lety. V prostoru nynější obce byly vhodné podmínky pro pravěké osídlení. Sídliště z mladší doby kamenné bylo umístěno poblíž potoka a v okolí se rozprostíraly lesy. Lidé postupně tyto lesy káceli - klučili a od této činnosti vznikl pozdější název naší obce - Kluky.

Obec ulicového typu se táhne od východu na západ. Střed obce tvoří rozšiřující se náves, kde se nachází kostel sv. Jana Křtitele a bývalá škola, v současné době sídlo obecního úřadu a mateřské školy. Na návsi je také prodejna smíšeného zboží (postavena v r. 1972), restaurace (v r. 1976) a pošta.

V roce 1973 si občané postavili hasičskou zbrojnici. Dále je v obci zámek, ke kterému patří i zámecký park. Tento zámek a park v minulosti vlastnil také známý rod pánů Dačických.

V r. 1978 navštívil naši obec nár. umělec Bohumil Říha, který zde prožil svoje mládí.

V r. 1979 došlo ke sloučení obcí Kluky, Pucheř, Olšany a Nová Lhota, se sídlem obecního úřadu v Klukách. Po roce 1989 se rozvíjí drobné živnostenské podnikání. V obci působí aktivně hasiči, sportovci, zahrádkáři a myslivci.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.kluky.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA