Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radslavice

Historie
Obec Radslavice se rozkládá na pahorku výběžku Drahanské vysočiny od začátku 14. století. Obec Radslavice byla zemědělská obec a obec Radslavičky obcí dřevařskou. Později se tyto dvě obce spojily v jednu a to v roce 1952.

Nyní občané dojíždějí za prací do okolních měst. V současnosti má obec 392 obyvatel, nachází se zde dvě hospody, jeden obchod, řemeslo zde provádí kovář, karosář, zedník, pokrývač, topenář. Základní škola zde byla zrušena, děti dojíždějí do sousední Pustiměře. K budově byla přistavena nová mateřská škola s kapacitou pro 20 dětí, velmi dobře vybavená. Budova byla postupně zrekonstruována a nyní je v budově obecní úřad, prostorná tělocvična a místní knihovna. V suterénu je malá dílna se skladem materiálu.

Naše obec je neprůjezdná, obklopená lesy, kde se lze v každém ročním období procházet po okolí. V obci jsou vybudovány veškeré inženýrské sítě tj. vodovod, nová elektrická sít' se třemi transformátory. Obec je rovněž plynofikovaná a je připojeno 130 domácností. Kabelový rozvod telefonní sítě s přípojkou do každé usedlosti využívá 80 % občanů.

Chloubou naší obce je nyní nově zrekonstruovaný kulturní dům, jehož užitková plocha je 320 m2 s kapacitou 150 míst. Kulturní dům je vybaven moderním sociálním zařízením, šatnou, samostatnou kuchyňkou včetně příslušenství s možností přípravy občerstvení pro hosty. V kulturním domě se pořádají plesy, zábavy, karnevaly a je rovněž využíván pro sportovní účely jako například turnaje stolního tenisu. Obec zde pořádá veřejná zasedání. Občané využívají kulturní dům i pro rodinné oslavy. V letním období je možné využít také přilehlé zahrady k pěknému posezení s výhledem do přírody.

V obci velmi dobře pracuje místní hasičský sbor a na místním hřišti jsou každoročně pořádány okrskové závody v útoku na cíl o putovní pohár starosty obce. Účast bývá až 30 družstev a to ženy i muži. Místní Sokol udržuje tradici obce ve fotbale a to v přeboru čtvrté třídy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.radslavice.com/index.php, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA