Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obora

Historie
Nejstarší písemná zmínka o Oboře pochází z roku 1268, kdy ji Přemysl Otakar II. postoupil pražskému biskupovi Janovi III. z Dražic. V majetku biskupů zůstala do roku 1347. Tehdy ji vyměnili za polovinu Rožmitálu se Sezimou z Rožmitálu. Krátce před husitskými válkami koupil Oboru pražský arcibiskup, který ji roku 1419 zastavil Rytkéři z Polenska. Rytkéřův syn Jan prodal r. 1474 vesnici Novohradským z Kolovrat.

V roce 1531 zde postavil Jan z Kolovrat tvrz, která stávala v prostoru domů č. p. 65 a 70. Zachoval se z ní sklep a studna. V 60. letech 16. století získali oborské zboží Vřesovcové. Volfovi z Vřesovic byla roku 1623 Obora konfiskována, protože během stavovského povstání verboval proti císaři vojsko. Byl zatčen a uvězněn v Bílé věži na Pražském hradě, odkud pomocí provazu spuštěného z okna uprchl a válčil v saském vojsku. V roce 1654 nalézáme Oboru jako císařský majetek. O šest let později kupují Oboru markrabata z Baden-Baden a připojují ji k panství Vršovice, kde zůstala do poloviny 19. století. Schwarzenberkové vlastnili zdejší statek do roku 1924.

Původně gotický kostel sv. Kateřina byl přestavěn v roce 1731, věž pochází z původní stavby. Směrem na Počedělice se nachází lokalita Loužek se zbytkem lužního lesa a výskytem chráněných druhů rostlin. Zajímavá je protizátopová hráz na Ohři.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=11134, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA