Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Domaslovice

Historie
Obec Dolní Domaslavice patří k nejstarším v okrese. Předpokládá se, že mohla vzniknout okolo roku 1000 jako osada, která zásobovala svými produkty města Těšín a Frýdek. První doložená písemná zpráva pochází z roku 1305, kdy se Domaslavice objevují v soupisu biskupských desátků. Byly založeny a pojmenovány podle knížete Domaslava.

I když má tato původně chudší zemědělská oblast bohatou historii, kulturních památek zde už mnoho nenajdeme. Jednak proto, že původní centrum obce zmizelo pod hladinou Žermanické přehrady, dále pak Domaslavice zažívají v posledních letech stavební boom, mnoho starých domů a usedlostí je přestavováno nebo bouráno, charakter obce se postupně mění na oblast sloužící spíš k odpočinku a jako zázemí svým obyvatelům.

Památka


Frýdecký zámek
Kdo má zájem blíže poznat minulost vesnice, může navštívit stálou expozici frýdeckého zámku. Zde najdeme obsáhlou sbírku rodáka Jana Skarky, který prozíravě  zachraňoval „staré a nepotřebné“. Zlomek této sbírky je instalován v budově obecního úřadu D. Domaslavice.

Obec je atraktivní svým členitým terénem s obdělávanými poli, množstvím remízků, lesíků a klikatících se potůčků, s nádhernými výhledy na přehradu či blízké Beskydy. Je vyhledávaným cílem cyklistických výletů a milovníků vodních sportů - plavání, koupání, jachting, rybaření.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.ddomaslavice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA