Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bělá

Vítejte v samotném srdci Jeseníků - v Bělé pod Pradědem. Údolní obec obklopená drsnou, ale romantickou přírodou je východiskem do lyžařských center Praděda a Červenohorského sedla s výbornými sněhovými podmínkami.

Většina nejvyšších vrcholů Jeseníků se nachází v okolí Bělé a právě zde končívá zimní sezóna až začátkem měsíce května. Pro brzký západ slunce jsou zde sjezdovky s umělým osvětlením, které nabízejí kvalitní lyžování i ve večerních hodinách.

Ale Jeseníky - to není jenom lyžování. Stále více populární se stává horská turistika, které se dá věnovat od jara do podzimu. Jsou zde stovky kilometrů tras různých náročností. Některé jsou uzpůsobené jízdě na kole, jiné je možné absolvovat pouze v pohorkách. Kdo by však raději místo úchvatných přírodních scenérií chtěl navštívit některou přírodní zajímavost (vodopády, krápníkové jeskyně), tajemná mechová jezírka nebo ojedinělou středoevropskou vodní stavbu - Dlouhé Stráně aj. Zkrátka každý si zde přijde na své.

Ti z Vás, kteří vyznáváte dovolenou jako zdroj nevšedních zážitků, rizika a vysoké hladiny adrenalinu, najdete v blízkém okolí také své místo. Horolezectví, paintball, jízdu na koni, paragliding či vyhlídkové lety - to vše můžete u nás vyzkoušet.

Za aktivitou musí zákonitě přijít řádná relaxace ať již u vody (venkovní koupaliště či cca 15km vzdálené přírodní vodní plochy) nebo u minigolfu a bowlingu. Zájemci o zdravotní odpočinek mohou využít nabídky léčebných procedur v blízkých Priessnitzových lázních.

Vítáme Vás v Bělé pod Pradědem, obci, kterou tvoří místní část Adolfovice, Domašov, Bělá a Filipovice. Rozkládá se v délce 14 km od Jeseníku po Červenohorské sedlo (1013 m) po obou březích říčky Bělá, která pramení na Videlském sedle v masivu Malého Děda.

Obec leží v nenarušeném přírodním prostředí, půdu obhospodařuje místní zemědělské družstvo ekologickým způsobem. Svým výhodným autobusovým spojením je obec Bělá přímo předurčena k tomu, aby se stala centrem turistického ruchu a východiskem tras v prostoru Hrubého Jeseníku.

V blízkém okolí lze najít řadu zajímavých míst - Lázně Gräfenberk, Lipová Lázně, Velké Losiny, Karlova Studánka, jeskyně Na Pomezí a Špičáku, lyžařská a turistická střediska na Červenohorském sedle, Ramzová s lanovkou na Šerák (1351 m), Praděd. Přímo v místní části Filipovice je nově budovaný lyžařský areál, v Domašově sportovní a zábavní miniareál a ve střední části obce víceúčelové sportovní hřiště.

Do obvodu obce patří přírodní rezervace Filipovické louky, Šumárník, Borek, Vysoký vodopád, Sněžná kotlina a pralesní rezervace Šerák - Keprník - Vozka. Vhodné a scenericky zajímavé jsou cyklotrasy z Červenohorského sedla na Videlské sedlo a pásmem OrIíka na Rejvíz, popřípadě výjezdy na Obří skály nad Ramzovou nebo údolím Keprnického potoka na Šerák. Na těchto trasách jsou nádherné panoramatické výhledy na krajinu. V zimním období se upravují běžecké lyžařské okruhy ve Filipovicích a v Adolfovicích kolem Javoříku.

Obec nabízí bohatý výběr ubytovacích zařízení v objektech hotelového typu, v penzionech i v soukromí.

Rozhledny
- Rozhledna Zlatý Chlum
- Rozhledna Praděd
- Rozhledna Biskupská Kupa

Čerpáno z oficiální stránky obce http://www.bela.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA