Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Těšovice

Obec Těšovice se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský. Obcí protéká řeka Blanice.

Další části obce Těšovice tvoří Běleč a Bělečská Lhota.

Historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1356.

Pamětihodnosti

Vodní mlýny

Těšovice - Hanušův mlýn

Bývalý mlýn je v obci Těšovice č. p. 34 u mostu na řece Blanici

Zajímavost

Mlýny na potoce
V době středověku vznikla v okolí Prachatic na Živném potoce řada mlýnů, od východního okraje města až po Těšovice. Byly to např. mlýn Bernkopf, Vejtlův mlýn (jihovýchodně od Klimy, nyní č. p. 105), Bartošův mlýn, později přestavěný na vrchnostenský pivovar (u plaveckého bazénu), Kosmatův mlýn (později Koldův, Nebahovská ul. č. p. 75), Obecní mlýn (mlýn u Kůrků), Slepý mlýn, dále Rumpálův mlýn pod vsí Ostrov, Bělečský mlýn apod.

Po obléhání Prachatic císařským vojskem (v 1. pol. 17. stol.) byly všechny předměstské mlýny vypáleny, přesto bylo v 1. polovině 19. století v Prachaticích evidováno ještě 10 mlynářů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA