Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Těšovice

Obec Těšovice se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský. Obcí protéká řeka Blanice.

Další části obce Těšovice tvoří Běleč a Bělečská Lhota.

Historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1356.

Pamětihodnosti

Vodní mlýny

Těšovice - Hanušův mlýn

Bývalý mlýn je v obci Těšovice č. p. 34 u mostu na řece Blanici

Zajímavost

Mlýny na potoce
V době středověku vznikla v okolí Prachatic na Živném potoce řada mlýnů, od východního okraje města až po Těšovice. Byly to např. mlýn Bernkopf, Vejtlův mlýn (jihovýchodně od Klimy, nyní č. p. 105), Bartošův mlýn, později přestavěný na vrchnostenský pivovar (u plaveckého bazénu), Kosmatův mlýn (později Koldův, Nebahovská ul. č. p. 75), Obecní mlýn (mlýn u Kůrků), Slepý mlýn, dále Rumpálův mlýn pod vsí Ostrov, Bělečský mlýn apod.

Po obléhání Prachatic císařským vojskem (v 1. pol. 17. stol.) byly všechny předměstské mlýny vypáleny, přesto bylo v 1. polovině 19. století v Prachaticích evidováno ještě 10 mlynářů.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA