Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strahovice

V severní části okresu Opava na hranici s Polskem leží malá obec Strahovice. V přilehlém lese pramení Strahovický potok, který protéká obcí a dále se vlévá na polském území do řeky Cidliny.

První písemná zmínka o Strahovicích je z roku 1349, kdy se prokazuje povinnost odvádět městu Opava naturální dávku pšenice za údržbu mostu a silnic. Obec má velmi bohatou prehistorickou minulost, jak dosvědčují nálezy kamenných nástrojů z období paleolitu, lineární keramiky z neolitu, pohřebiště lidu se šňůrovou keramikou z eneolitu a také ojedinělé keltské nálezy.

Strahovice opřádá i pohádková minulost, kdy se do bezedné bažiny Hodinového dolu propadl zámek a po zmlklém životě se ozýval slyšitelný tikot hodin. Dnes v tomto místě vyvěrá čistá pramenitá voda, která bez úprav zásobuje jak samotnou obec, tak i další obce v přilehlém okolí.

Minulost obce byla stejně pohnutá jako minulost všech ostatních obcí Hlučínska.

V současné době žije v obci okolo 900 obyvatel, děti mají možnost navštěvovat mateřskou školu a první stupeň základní školy.

Dominantami obce jsou farní kostel sv. Augustina z roku 1924 a kaple Panny Marie Schonsttadtské, která je postavená v neogotickém slohu.

Obcí jsou vedeny dvě cyklistické trasy Ratiborz – Opava a Ratiborz – Hradec nad Moravicí. K rekreaci a oddechu je možno využít turistickou chatu v blízkosti obce. Místní občané žijí bohatým sportovním, kulturním a společenským životem v průběhu celého roku. Z bohatého programu můžeme zmínit Běh a pochod Hlučínskem, Strahovický Jarmark, Živý Betlém a jiné.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.strahovice.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA