Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Travčice

Obec Travčice leží asi 50 km severně od Prahy v rovinaté oblasti poblíž soutoku řek Ohře a Labe v těsné blízkosti pevnosti Terezín.

Stará ves Travčice ležela v meandru toku Ohře, v prostoru mezi obcí Hrdly a soutokem Ohře s Labem. Její počátky, lze zařadit nejdříve do 11. a nejpozději do první čtvrtiny 13. století. První spolehlivá zmínka o existenci Travčic je zaznamenána k roku 1367.

Z důvodu výstavby pevnosti nazvané Terezín v prostoru vesnic Německé Kopisty a Travčice, musely obě vesnice výstavbě ustoupit. Travčice se stěhovaly o kus dál z bezpečnostních důvodů, neboť ležely těsně na okraji projektovaného území. Nové vesnici bylo vykázáno místo zhruba kilometr východně od stávající vesnice. S bouráním staré vsi bylo započato v červnu 1782 a postupně byla zahájena výstavba nové obce. Dostavěna byla zřejmě v roce 1784. Základní půdorys nové obce má tvar kříže.

V obci která získala svou plánovanou podobu až koncem 80. let 18. století, bylo 38 stavení.  V roce 1790 byla severně od domkářské části Travčic založena nová obec - Zádušníky dnes je součástí Travčic. V roce 1843 měly Travčice 45 domů v Zádušníkách stálo 22 domů. V roce 1899 pak bylo v Travčicích 56 domů a obec již tehdy doznala různé přestavby. V Zádušníkách bylo v roce 1902 25 domů.

První světová válka zasáhla do života Travčic i Zádušníků hned ve svých počátcích. Erár zabavil povozy a vory, v některých domech byly ubytováni vojáci a později byly na okolních pozemcích zřizovány zajatecké tábory. Obec ztratila 13 občanů, kterým byl v roce 1922 postaven pomník.

V roce 1920 byla provedena elektrifikace obce, do roku 1930 vzrostl v Travčicích počet domů na 89. V Zádušníkách bylo 25 domů. V roce 1934 získaly Zádušníky samostatnost, která skončila v roce 1941, kdy se obec stala součástí úřadu obce Travčice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.travcice.net/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA