Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blanné

Obec Blanné je samostatnou obcí v severozápadní části okresu Znojmo, nachází se asi 21 km severozápadně od Znojma. Rozkládá se podél státní silnice III/38333 Blanné spojovací. Ve středu obce se nachází rybník. Území dané lokality je mírně rovinaté.

V obci je 96 obyvatel, 38 domů. Převážná část obyvatel je zaměstnána v zemědělství, v místních drobných provozovnách nebo dojíždějí za prací do Znojma, Moravských Budějovic, atd. V obci je autoopravna motorových vozidel, dále soukromí zemědělci.

Současnost
Před rokem 1990 měla obec společný Místní národní výbor s obcí Hostim. V roce 1990 se obce osamostatnily.

Svépomocí občané vybudovali vodovod. Je zde také provedena plynofikace a telefonní síť. Kanalizace je pouze na splaškovou vodu. Na kanalizaci odpadních vod je připraven projekt.Tato kanalizace bude napojena na čističku odpadních vod, která bude v obci Grešlové Mýto.

V současné době se v obci opět založil Sbor dobrovolných hasičů. Také se zde provedla výstavba dětského hřiště, na kterém se podílí i SDH Blanné.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.blanne.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA