Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Žďár

Obec Dolní Žďár se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský. První písemná zmínka o obci je z roku 1411.

Pamětihodnost

Kaple svaté Terezie z Avily
Centrální kaple postavená roku 1743, s nástropní freskou K. Kováře z roku 1745.

Životopis. sv. Terezie z Avily

Narodila se 28. března 1515 v Avile ve Španělsku v rodině dvanácti dětí. Po smrti matky ji dal otec na vychování augustiniánkám. Ve dvaceti letech vstoupila do karmelitánského kláštera v rodném městě. Brzy po řeholních slibech onemocněla. Ležela několik dní v bezvědomí a částečně ochrnula. Potom měla mystické zážitky, a tak se stala středem pozornosti.

V klášteře se proti ni vytvořila opozice a vedení řádu se jevila nevěrohodnou. Vedly se spory o pravosti jejich mystických zážitků. Svatý František Borgiáš a sv. Petr z Alcántary nakonec ujistili o jejich pravosti. Ve svých 45 letech měla vidění pekla a od té doby se snažila o naprostou dokonalost. Stále přicházela k poznání, že řehole karmelitánského řádu se nebere dostatečně vážně.

To byl začátek zrození bosých karmelitánů v roce 1562. Papež i biskup udělil povolení tomuto reformovaného řádu. Také sv. Jan od Kříže stál po boku reformovaném řádu. To vzbudilo velký odpor proti oběma a zakusili mnoho nepříjemností, ale přes všechen odpor založili mnoho klášterů.

Strávena vyčerpáním a nemocí zemřela na vizitační cestě v Albě de Tormes. Byla pohřbena do země nijak nechráněna a po dvou letech vyzvednuta zcela neporušená. Terezie z Avily patří k největším postavám katolického reformního hnutí pod vlivem Tridentského koncilu.


 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA