Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Staré Hobzí

Obec Staré Hobzí se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský.

K částem obce Staré Hobzí náleží také Janov, Nové Dvory, Nové Hobzí a Vnorovice.

Hobzí právem zasluhuje jméno „Staré“. Je totiž jednou z nejstarších vesnic na moravsko-českém pomezí. Za zmínku stojí historické objekty, jako je chrám Páně Nanebevzetí P. Marie a sv. Ondřeje, který je pokládán s bílkovským kostelem za nejstarší v celém kraji a zdejší zámek stojící v místech bývalé tvrze se zámkem, kaplí sv. Tomáše, která je pozoruhodným dílem barokního slohu. K budově náleží rozlehlý park.

Z dalších památek lze jmenovat sochu sv. Markéty (u kostela), pamětní kámen (u kostela), sochu P. Marie (pod zámkem), socha sv. J. Nepomuckého (na návsi), socha sv. Josefa (silnice Veselíčko - Janov), kaplička u dvora Veselíčko.

Ke Starému Hobzí dále náleží bývalý lovecký zámeček, dnes Camping Letní den, s. r. o., Janovský dvůr, dnes rekreační středisko Janov, hospodářský dvůr Veselíčko a Hejnice. Samoty - Loucký mlýn, bývalý mlýn u Oulehlů (Spálený).

Místními částmi obce jsou:
Vnorovice r. 1369, obec je tvořena statky ve dvou řadách proti sobě, uprostřed návsi je od roku 1885 kaple se štíhlou věžičkou zasvěcená sv. Andělům Strážným. K obci patří samota Hadrův mlýn (1369).
Nové Dvory r. 1727, uprostřed vsi je kaple Navštívení P. Marie, na konci směrem ke Starému Hobzí je kaplička Svaté rodiny. Mezi Báňovicemi a Novými Dvory stával údajně „dřevěný zámek“ (Zámecký kopec - Vimperk).

Nové Hobzí r. 1651, je zde bývalý „zámeček“ - panský dvůr, mlýn, sýpka a kaplička sv. Jana Nepomuckého s lucernovým nástavcem.

V k. ú. Staré Hobzí a Vnorovice se nacházejí rekreační chatové oblasti v okolí řeky Dyje.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1670.

Pamětihodnosti

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kaplička u dvora Veselíčko

Socha Panny Marie Immaculaty před zámkem

Socha svatého Jana Nepomuckého na návsi

Socha svatého Josefa

Zámek Staré Hobzí

Vodní mlýn

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu www.m-dacicko.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA