Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lukov

Historie
Původně kraj ryze český byl osídlený mocným kmenem Lemuzů. Roku 1495 koupil Bílinu Leopold Lobkowicz. S rodem Lobkowiczů je spojen i život obcí Lukov a Štěpánov. Po třicetileté válce začíná poněmčování Bílinska. V obcích žilo německé obyvatelstvo, zřídka kdy s jednou či dvěmi českými rodinami.

Bílinsko je jedním z význačných krajů České země. Bílinsko a jeho okolí bývalo nazýváno "Boží dlaní"  či "Českou zahradou". Uprostřed Českého středohoří kvete, roste a zraje tisíce ovocných stromů. To dokládá i název obce Štěpánov, což je v Radovesické kronice vysvětleno jako "štěp" - ovocný sad, a "panovatis" - panenský.

Památky
Nejsou zde význačné kulturní památky kromě Hradišťan - keltské hradiště.

Cíle do budoucna:
Zachovat charakter obcí a krajiny, zajistit život na venkově na co nejvyšší úrovni, vybudovat sportoviště, posílit rozvoj turistiky a cestovního ruchu, obnovit veřejná prostranství a budovy dle územního plánu.

V obci je založeno honební společenstvo, myslivecké sdružení občanů převážně Ľukova a Štěpánova, střelecké družstvo "Rozmetadlo Štěpánov".

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obeclukov.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA