Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Polom

Obec Polom leží v jihovýchodní části okresu Rychnov nad Kněžnou na hranici s okresem Ústí nad Orlicí na rozhraní kraje Hradeckého a Pardubického.

Správně patří do spádové oblasti města, s pověřeným úřadem III.stupně Rychnov nad Kněžnou. V blízké vzdálenosti se nacházejí i další významné sídelní jednotky -Potštejn, Doudleby a Kostelec nad Orlicí. V Pardubickém kraji pak města Brandýs n.O a Choceň. Tato sídla plní spolu se sousední obcí Lhoty u Potštejna hlavní roli pří zajištění základního i vyššího občanského vybavení pro obyvatele Polomi a rozšiřují pro ně nabídku pracovních příležitostí.

Obec si z hospodářského hlediska dosud zachovala zemědělský charakter. Dopravní obsluha u obce Polom zajišťuje pouze silniční doprava, leží jihozápadně od trasy silnice 1/14 Rychnov n. Kn. -Potštejn -Ústí nad Orlicí, východně od silnice 11/316 Kostelec n. O.-Svídnice - Běstovice a severně od silnice II / 312 Žamberk - České Libchavy - Choceň. Na tyto komunikace je obec napojena silnicí Chleny - Lhoty u Potštejna - Velká Skrovnice a Nové Litice -Proruby -Polom. Nejbližší železniční stanice je na trati 021 Týniště n. O. - Hanušovice v Potštejně nebo Sopotnici.

Územím probíhají dvě značené turistické trasy:
- žlutá vede ze Sopotnice přes Černý les, Polom, Proruby do Potštejna
- zelená vychází z Potštejna přes Homolku, Modlivý důl, Polom, Hájek dále jižním směrem Jiskrovým údolím až do Brandýsa nad Orlicí.

V okolí obce je zachováno kvalitní přírodní prostředí, severně od Polomi podél toku Divoké Orlice probíhá Přírodní park Orlice a území obce sousedí s přírodní rezervací Modlivý důl.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.polom.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA