Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na kole na Tesák

Cyklotrasa středně těžké obtížnosti vede z Lázní-Bystřice pod Hostýnem, přes Chvalčov do Rajnochovic-Rosošné, přes Tesák a Smrdutou a zpátky do Bystřice pod Hostýnem-Lázní. Trasa je vhodná pro treková a horská kola. Celý okruh měří asi 33 kilometrů.

Cyklovýlet začíná v městském parku Zahájeném u železničního mostu přes silnici směrem na Chvalčov. Trasa vede proti proudu řeky Bystřičky až ke garážím bývalého chvalčovského JZD. Zde je potřeba odbočit doleva a projet kolem nové pily, kde je napojení na cyklotrasu č. 5037. Mezi poli se vydáme cestou k Bukovské vojenské posádce. Kaštanová alej vede kolem hájenky Bukovského polesí a dále nastává stoupání po asfaltové lesní cestě směrem k masívu Javorníka. Na trasu se tam na chvíli napojí zelená TZ, ale je třeba se dále držet lesní cesty, která navádí až na rozcestí u „kamenného domku“.

Od rozcestí vede trasa vlevo dolů z kopce až na lesní palouk zakončený silničním zátarasem. Tam cesta odbočuje doprava na lesní cestu a po 30 až 50 metrech je vidět násep bývalé železniční tratě. Tato cesta zavádí až do Rajnochovi k hostinci „Ve Dvoře“. Po občerstvení v hostinci je možné pokračovat doprava kolem malého rybníčku do údolí Rosošné. Asfaltka vede ke kamenné chatě u bývalých milířů. Tu cesta zabočuje do lesa, kde kolem pramene Fons Teodori a příjezdem na Tesák, cesta končí.

Fons Teodori je kamenná studánka, jejíž pramen se těší dobré pověsti díky vynikající pitné vodě. Tesák je nejlépe zachovaný zbytek jedlobukového pralesa, který je starý asi 170 let. Tesák je nejvýše položené a největší lyžařské středisko Hostýnských vrchů. Je také zároveň optimálním nástupním místem na hřebenové cesty.

Smrdutá je přírodní rezervace nacházející se v centrální části Hostýnských vrchů a na vrcholu stejného jména Smrdutá (580 – 750 m), asi 1,5 km západně od rekreačního střediska na Tesáku.

Zpět z Tesáku do Bystřice je možné se dostat různými způsoby. Nejrychlejší variantou je po státní silnici a nejpěknější je po turistických značkách přes Smrdutou a Janče.

Článek byl zobrazen 1 379 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA