Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soběsuky

Obec Soběsuky se nachází 10 km jižně od města Kroměříže, na západním okraji Chráněné krajinné oblasti Chřiby. Obec tvoří místní části Soběsuky, Milovice a Skržice.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1287.

Soběsuky jsou sídlem obecního úřadu, je zde 52 domů a trvale přihlášených 129 obyvatel. V Soběsukách je kulturní dům, pohostinství a zvonice.

Milovice mají 64 domů a 173 trvale hlášených občanů. Je zde prodejna smíšeného zboží, pohostinství, kaple sv. Jana Křtitele a úřadovna ob. úřadu se společenskou místností pro pořádání soukromých akcí občanů.

Skržice včetně části Olšina mají trvale přihlášených 66 obyvatel ve 29 domech. Kromě úřadovny obecního úřadu je občanům k dispozici společenská místnost, fotbalové hřiště a dětský koutek.

V Olšině je funkční soukromý mlýn, pekárna a provádí se zde i zpracování dřeva.

Turistické zajímavosti
V obci Soběsuky je zvonice sv. Floriána, památník padlých z 1.a 2. sv. války, ve Skržicích zvonice a v Milovicích kaple sv. Jana Křtitele.

V obci se každoročně pořádá masopustní karneval pro děti, zájezd pro ženy ke Svátku matek, zájezd pro děti ke Dni dětí, zimní a letní sportovní den, Mikulášská nadílka a hodová zábava.

Obec leží na úpatí Chráněné krajinné oblasti Chřiby.

V obci Soběsuky působí jezdecký klub Alima, kde je možnost projížďky na koních, k dispozici denně otevřené pohostinství.

Milovice jsou obklopeny lesy, nabízí se pěší tůry na Bunč (rekr. středisko) a na rozhlednu Brdo, odtud do rekr.střed.Kamínka. Další trasa je možná na Kudlovskou dolinu nebo až na Velehrad.

Ubytování v obci není, je možnost stanování na vyhrazených místech.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.korycansko-zdounecko.cz/sobesuky/index.php?nid=514&lid=CZ&pic=MAIN, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA