Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petrov

Starobylá zemědělská a vinařská obec Petrov leží v jednom z nejmalebnějších koutů Jižní Moravy, na Slovácku. Najdete ji asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína. Obcí prochází silnice 1. třídy I/55 spojující Hodonín a Strážnici, železniční trať Hodonín-Veselí nad Moravou a do blízké slovenské Skalice je to 5 km. Obec leží v nadmořské výšce 180 m na štěrkové terase údolní nivy řeky Moravy, do jihovýchodní části katastru zasahuje úpatí masívu Bílých Karpat.

Rozloha katastru je 1147 ha, v obci žije trvale 1370 obyvatel, z toho v produktivním věku 700, průměrný věk 38 let. Každá domácnost má možnost připojení k rozvodu zemního plynu a napojení na vodovodní řád. Kanalizace bude dobudována v blízké době. V obci je pošta, mateřská školka, pětitřídní základní škola, řada obchodů, restaurací, ordinace lékaře a v roce 2000 byl vysvěcen nový kostel sv. Václava. Petrov je znám především ojedinělým souborem původních vinných sklepů- Plže, který byl vyhlášen v roce 1983 památkovou rezervací lidové architektury.

Do Petrova lze přijet i po vodě, protože obcí prochází Baťův kanál.Snahou obecního úřadu je znovu rozvinout tradici lázeňství, která využíváním sirnatých vod sahá až k roku 1580.

Kostel sv. Václava
Slavnostní vysvěcení proběhlo 30.září 2000. Vlastní kostel se hřbitovem a farou měl Petrov před staletími. Nechal je postavit zakladatel obce Petr II. z Kravař a na Strážnici počátkem 15. století. Včetně pohnutých dob husitských bouří bylo Strážnické panství do roku 1620 povětšině protestantské. Z písemných pramenů je známo, že v roce 1594 byl na faru v Petrově dosazen vnorovský kněz Blažej, o kterém předpokládáme, že byl nejspíš protestantského vyznání.Bělohorský vítěz Ferdinand II. však nemilosrdně změnil poměry i v markrabství moravském.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-petrov.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA