Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stavěšice

Šikovní lidé v dávných dobách založili naši obec, o které máme první písemný záznam z roku 1389. Obec leží v dolině mezi Strážovicemi a Nenkovicemi, 10 km západně od Kyjova. Stavěšice mají asi 360 občanů, 135 obydlených domů, katastr obce má okolo 500 ha. Obec má kanalizaci, vodovod, a plynovod, společenskou místnost. V obci je mateřská škola, obchod, hospoda, kaple sv. Floriána.

Historie
O Stavěšicích se objevuje první písemná zpráva dosti pozdě. O okolních osadách se objevuje první zpráva v listině olomouckého biskupa Zdika v r. 1131. Tam je uvedeno na Moravě asi dvě stě osadních jmen. Tehdy patřili některé osady arcihájenství v Břeclavi: v Ostrovánkách 7 lánů, ve Věteřově a v Sobůlkách po 2 lánech, celá ves Strážovice a celá ves Želetice. Přestože první písemná zpráva o Stavěšicích podle Schwoyovy topografické kroniky je z r. 1389, zdá se, že osada je ještě starší. Jméno zakladatele osady bylo asi Stavěch nebo Stávek a dalo základ názvu osady Stavěšice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://web.telecom.cz/stavesice/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA