Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ratíškovice

Vinařská obec Ratíškovice leží asi 8 km severně od Hodonína na okraji komplexu lesa Doubrava.

Historie
Patří mezi nejstarší moravské obce. První zmínka o existenci obce se datuje do let 1131 - 1141. Avšak o podstatně starších dokladech osídlení vypovídají archeologické nálezy, a to z doby kamenné (kamenný přeslen a sekera, 3000 let př. n. l.), bronzové (bronzová sekerka, srpovité nože, náramek, 1800 - 800 př. n. l.) a z období středodunajské kultury (žárový hrob z 8 st. před n. l.).

Památky
K místním pamětihodnostem patří kostel sv. Cyrila a Metoděje z r. 1857 ve slohu historického romantismu a drobné sakrální stavby (křížky, kapličky, sochy). Zajímavá je také oblast vinných sklepů "Slavín". Ačkoli zdejší sklepy s lisovnami (a velmi často i s místnostmi pro přátelská posezení) nepatří mezi památkové objekty, jsou pozoruhodným dokladem vývoje architektury a estetického cítění místních vinařů.

Kulturní tradice
Svou lidovou kulturou jsou Ratíškovice součástí kyjovského Dolňácka - etnograficky vyhraněné oblasti s příznačným dialektem, bohatě zdobeným oděvem - krojem, písněmi a zvyky. Z kulturních akcí připomeňme červencovou Cyrilometodějskou pouť a mezinárodní festival dechových hudeb a říjnové tradiční krojované hody s průvodem. K slováckému folkloru neodmyslitelně patří i vinohrady a dobré víno. Víno se zpracovává a zraje ve sklepech na "Slavíně".

Vedle slavínských posezení při dobrém víně lze v obci navštívit i několik pohostinství, barů, vinárnu a kavárnu. Pozornost poutá obzvláště vinárna "Pepina" a svérázný hostinec "Rybářská bašta", která se nachází přímo u vodní nádrže bohaté na ryby. Místní sportovní areál je pravidelně využíván i k prodejním trhům, které již po několik let přitahují kupující i prodejce z dalekého okolí.

Čerpáno z oficiálních stránek regionu obce http://www.slovacko.cz/lokalita/368/ , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA