Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jeníkovice

Obec leží na okraji táhlého návrší, pod kterým protéká Jeníkovický potok a vede železniční trať z Přelouče do Heřmanova městce a Práchovic se zastávkou Jeníkovice. Obcí prochází silnice třetí třídy od obce Choltice směr obec Jezbořice a odbočkou do obce Nákle. Táhlé jeníkovické návrší uzavírá na západě Jánský kopec s nadmořskou výškou 265,7 m a na východě kopec Chrást a nadmořskou výškou 283 m.

Kdo jel již někdy lokálkou z Heřmanova Městce do Přelouče, byl před stanicí choltickou jistě překvapen krásným pohledem na osadu, která leží v romantickém kraji planiny Jeníkovické, zakončené strání místy dosti příkrou a holou, nad potokem Načešickým, čili Nákelkou a dolním Zlatotokem sady a lesy pokrytou.

Vesnička stojí na okraji táhlého návrší, po němž vede okresní silnice souběžně s potokem Nákelkou na východ k obci Jezbořice a na západ k obci Choltice. Domky, chalupy a četné novostavby vedou po obou stranách silnice zdobené z jedné řady řadou lip. Některá jeníkovická stavení byla zbudována z cihel, které si stavějící sám vyrobil z hlíny.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.jenikovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA