Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slepotice

Obec leží poblíž řeky Loučné na jihovýchodě okresu Pardubice. První písemná zpráva je z r. 1318 a připomíná rod vladyků ze Slepotic.

Dominantou obce je kostel "Povýšení svatého kříže", který stojí na vyvýšeném místě ve středu obce. V soupise far je uváděn již r. 1350. Na vnější severní straně kostela jsou pískovcové náhrobky rytířů ze Slepotic. Celková oprava kostela byla prováděna v letech 1997 - 2000.

Správní území naší obce tvoří ještě přilehlé osady Lipec, Nové Holešovice, Bělešovice, Jiřičko. V současnosti zde žije 425 obyvatel v 175 domech. Část domů v osadách je využívána jako chalupy k rekreaci.

V minulosti byla v obci postavena škola dvoutřídní, která je dnes využívána jako mateřská škola pro 22 dětí.

V letech 1971–73 bylo na konci obce proti místnímu rybníku vybudováno koupaliště, které využívá v sezoně mnoho občanů a dětí i ze sousedních obcí.

V letech 1973–75 byl vybudován kulturní dům s velkým sálem a restaurací a v tomto objektu se nachází OÚ a knihovna. V r. 1993–95 byla obec plynofikována a rozšířena telekomunikační síť. Služby v obci poskytují soukromí podnikatelé – malíři pokojů, zámečníci, tesař, truhlář, opravář elektro, zedníci, výrobce zámkové dlažby, prodejna smíšeného zboží. Na úrodné půdě hospodaří MORAS, a. s. a soukromí zemědělci. V obci pracuje hasičský sbor, Sokol, Český svaz žen, Český červený kříž, Klub důchodců. V nejbližší době bude obec investovat do plynofikace osady Bělešovice a opravy střechy na mateřské škole.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.volny.cz/obec.slepotice/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA