Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Desná

Historie města
Město Desná leží zaklíněné v Jizerských horách. V blízkosti Desné se nachází množství velmi zajímavých turistických cílů, ale i přírodních krás. Příroda v okolí Desné je krásná v každém ročním období a nachází se zde nepřeberné množství celoročního sportovního vyžití.

Desná má mnoho zajímavého nejen v současnosti, ale i v minulosti. Historie města Desné je velmi pestrá. V roce 2001 oslavila Desná v Jizerských horách 310 let od svého založení. Lid této krajiny kupodivu přečkal nejedno válečné období přinášející s sebou zlo. Vystřídaly se doby rozmachu a úpadku, postihující obyvatelstvo i přírodu.

Čím je Desná zajímavá

1. Je zde první „Dům pečovatelské služby“ v naší republice z roku 1973.

2. V Desné vede ozubnicová trať Tanvald – Harrachov s maximálním stoupáním až 58 promile, které je největším v České republice.

3. Část území města Desná se nachází v síti Natura 2000 s cílovým druhem ochrany: tetřívek obecný (Tetrao tetrix) a sýc rousný (Aegolius funereus).

4. Na území města se nachází vodní nádrž Souš, která je zásobárnou pitné vody pro aglomeraci Jablonecka, Tanvaldska a Železnobrodska.

5. Nachází se zde Protržená přehrada na Bílé Desné, která znamenala největší katastrofu na vodních dílech ve střední Evropě.

6. Celé území města se nachází v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.

7. V přehradní štole na Bílé Desné se nachází významné zimoviště netopýrů.

8. V Desné se uspořádaly některé disciplíny při I. Zimní Olympiádě s Orbitem pro děti.

9. V Desné se nachází cyklostezka Járy Cimrmana.

10. Naleznete zde Městský sportovní areál, který je nejlépe vybaveným areálem v regionu ( fotbalové hřiště s umělým povrchem třetí generace, lehkoatletický areál, čtyři víceúčelové hřiště s umělým povrchem, antukový kurt).

11. V Desné byla dne 24. 4. 2007 otevřena první veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky v České republice - (u Riedlovy vily).

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.mesto-desna.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA