Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dívčí Hrad

Historie
První osídlení již v mladší době kamenné. Z té doby se zachoval na katastru obce kamenomlat.

První písemné zmínky o Dívčím Hradu jsou z roku 1267, kde je uváděn hrad Deuziz (Děvice), který byl v pozdějších letech přejmenován na Maidelberg a nyní jej známe jako Dívčí Hrad. Dále se uvádí, že hrad byl ve 13. století jako Osoblaha a okolí v majetku Olomouckého kostela. Pak byl hrad prodán do soukromého vlastnictví a za česko-uherských válek roku 1474 dobyt Matyášem Korvínem a vypleněn. V této době byl taktéž pokořen Krnov se Cvilínem, Albrechtice a Bruntál.

V letech 1534 až 1537 vlastnil hrad Jiří z Vrbna, který měl syna Štěpána a čtyři dcery: Barbaru, Rebeku, Janu a Kateřinu. Odtud se dodnes vypráví pověst o čtyřech zámeckých pannách, které z nešťastné lásky skočily do studny. V letech 1591 až 1593 byl hrad přestavěn na renesanční zámek a během 7leté války několikrát vyrabován pruskými vojsky.

V roce 1768 získal hrad Řád maltézských rytířů, který ho vlastnil i po roce 1918. Během 2. světové války byl zámek poškozen a následně vyhořel. V letech 1957 až 1969 byl rekonstruován a sloužil Zdravotnickému zásobování. Dochována je hradební zeď se třemi válcovitými baštami a zbytky valů, brána, kamenný most a barokní sýpka.

Zajímavosti

K zámku patří i volně řešený park. V podhradí ve svahu se nachází barokní socha sv. Jana Nepomuckého z 2. poloviny 18. století a dva pomníky obětem 1. světové války. Na návrší nad vesnicí stojí kaplička, k níž původně vedla křížová cesta.

Severozápadně od zámku se nachází CHPV Oblík se zkamenělinami lilijic, korálů, hlavonožců a ramenonožců.

Čerpáno z oficiálního webu http://sweb.cz/info.dh, kde najdete také další informaci o obci.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA