Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jindřichov

Současnost
Obec Jindřichov leží na severozápadním okraji okresu Bruntál. Jeho severní hranici tvoří státní hranice s Polskou republikou. Nachází se v nadmořské výšce 321 až 400 m nad  mořem. Celková rozloha činí 3 046 ha. Nejbližším významným  městem pro naši obec je Krnov. Celkový počet obyvatel se pohybuje kolem 1 600.

Pamětihodnosti

Barokní zámek s parkem

Kostel svatého Mikuláše z let 1677 až 1691

Sousoší P. Marie

Historie

Jindřichov, německy Hennersdorf, byl založen podle magdeburského práva v roce 1256 jako Henrikes-torp. Původně náležel olomouckým biskupům, avšak již od roku 1288 byl udělován do lenní držby. V držení Jindřichova se v následujících letech vystřídalo několik šlechtických rodů. V roce 1633 koupil jindřichovské panství Jan Jiří Maxmilián z Hodic.

Ve 2. polovině 17. století zahájili Hodičtí první etapu výstavby reprezentačního zámku v barokním stylu. V roce 1739 získali panství i zámek Bartesteinové. Po požáru v roce 1844, který značně poškodil celý zámek, bylo započato s jeho celkovou přestavbou. Po smrti posledního člena rodu Josefa z Bartesteinu, přešel v roce 1866 velkostatek Jindřichov odkazem na nezletilého Maxmiliána Skrbenského z Hříště, jehož poručníci ho v roce 1869 prodali Albertu Kleinovi z Vízmberka. Kleinové věnovali pozornost především úpravě zámeckého parku, který obohatili o řadu cizokrajných dřevin, zejména ze Severní Ameriky.

Jindřichov byl velkou obcí s několika podniky velkého významu. Před druhou světovou válkou byl zde pivovar, sladovna, pila, 2 mlýny, elektrárna, vyráběly se zde lihoviny a likéry, boty, koberce, sodová voda a jiné zboží.

V roce 1930 zde žilo 2 424 obyvatel, z toho 93 české národnosti.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA