Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úvalno

O vzniku obce se nenacházejí žádné zachovalé zprávy. První zmínka v obecní kronice je z roku 1238, kde se mluví o slovanské obci Chvalno.

Turistické zajímavosti

Rozhledna Hanse Kudlicha

Hrob Hanse Kudlicha
Na hřbitově při západní zdi. Jednoduchý hrob s kamennými detaily. Hans Kudlich (1823-1917) rodák z Úvalna, lékař a politik. Zasloužil se o zrušení poddanství v Rakousko-Uhersku v roce 1848.

Boží muka
V obci na křižovatce proti č. p.15. Drobná lidová stavba z 2. poloviny 18. století. Trojboká, zděná, omítaná s okosenými hranami a šestibokou stříškou. Ve výklencích byly vsazeny malby na plechu. Ojedinělý tip v kraji.

Kostel svatého Mikuláše
Jednolodní zděná architektura s polygonálním chórem, hranolovitou věží a přistavěnými sakristiemi, předsíní a depozitářem. Loď je zakryta dvěma poli křížové klenby, chór, zaklenut klenbou hruškovou. Architektura s jádrem z 2. poloviny 14. století upravena barokně v roce 1762. Opravy ve 20. století.

Sýpka
Na návsi naproti kostelu. Mohutná dvoupodlažní barokní budova sýpky, složená ze dvou samostatně zastřešených budov spojených dřevěným žlabem. V přízemí klenby, ostatní stropy dřevěné.

Dochované vnitřní zařízení a původní dispozice. V přízemí nad dveřmi letopočet ANNO 1699. Úpravy počátkem 20. století.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.uvalno.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA