Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Světlá Hora

Historie
V 10. století nastalo pozvolné osídlování drsné horské oblasti v okolí dnešního Bruntálu. Vzniklo zde několik osad, jejichž obyvatelé patrně příslušeli ke slovanskému kmeni Holasiců.

Vznik obce Světlé se datuje k roku 1267, kdy německý šlechtic Jindřich z Waldova založil v lesním prostoru novou osadu a nazval ji "Lichtewerde". Vysvětlení tohoto názvu nacházíme v lidové etymologii, písemně zachycené v minulém století, podle níž měla být uvedená osada vybudována na světlém místě uprostřed krajiny.

Obec Světlá Hora vznikla v roce 1960 sloučením dvou historických lokalit − horního města Andělská Hora, založeného kolem roku 1540 a vsi Světlá (do roku 1946 Lichtvard). Po opětovném osamostatnění Andělské Hory si někdejší obec Světlá ponechala název Světlá Hora z důvodů sloučení s obcí Dětřichovice, Suchá Rudná, Stará Voda a Podlesí.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA