Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tvrdkov

Historie
V roce 1990 byly z obce Horní Město vyčleněny části Tvrdkov, Ruda a Mirotínek a vytvořena samostatná obec pod názvem Tvrdkov (285 obyvatel).

Obec má vlastní znak s tímto popisem: Ve stříbrném štítu černý kohout s červenou zbrojí (Tvrdkov), stojící na dvou zkřížených hornických kladívkách (Ruda), hledící k červené lilii (Mirotínek). Grafický návrh Jiří Louda, heraldik z Olomouce, schválen v r. 1994 PSPČR.

V obci se nachází několik zajímavých pamětihodností. Žili zde také významné osobnosti např. Ferdinand Gröschelberger – královský rychtář města Uničova, postavil kostel v Rudě, Vavroušek – farář z Rudy.

Historie
Nejstarší historický písemný záznam o obci pochází z roku 1349, kdy patřila k panství šumvaldskému. Součástí obce jsou i místní části Mirotínek a Ruda. V obci Tvrdkov se nachází barokní kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1784 a socha P. Marie Immaculaty z roku 1848. U kostela stojí jasany a kaštany, které jsou staré přes 250 let. Místní část Ruda je poprvé připomínána roku 1348.

Obec vznikla jako hornické město a do roku 1855 se zde dolovala železná ruda. Dominantou je významná kulturní památka, ojedinělá barokní křížová cesta z 18. století. Křížová cesta se 14 zastaveními vede od úpatí až po vrcholek Křížového vrchu. Na úpatí křížové cesty se nachází kostel Panny Marie Sněžné z roku 1758.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sweb.cz/outvrdkov, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA