Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kamenný Most

Historie
Kamenný Most se nachází v severovýchodní části okresu Kladno, cca 5km od Velvar. Obcí protéká Svatojířský potok, který pramení v katastru obce Libušín.

První písemně doložená zpráva o obci je již z roku 1088. V roce 1988 tak oslavila 900 let svého trvání. Podle pověsti vedla přes obec cesta z pražského knížecího sídla do Stadic a na močálovém území obce byl postaven primitivní kamenný přechod přes potok. Odtud zřejmě pochází název obce. V západní části obce u bývalé slánské cesty stojí tzv. menhir, historická zajímavost z doby osídlení Kelty.
O obci

Hospodářství
V obci působí dvě středně velké firmy, z nichž každá zaměstnává cca 30 lidí, a několik menších podnikatelů. Zemědělská farma se v současnosti zabývá jen rostlinnou výrobou. Pracovní příležitosti jsou v obci malé. Většina obyvatel v produktivním věku za prací dojíždí do Kralup nad Vltavou, Slaného, Kladna, Velvar a i do Prahy.

Investiční výstavba
V roce 1998 byl v obci zaveden plyn v rámci spolupráce zájmového sdružení obcí Kamenný Most, Neuměřice a Olovnice. V tomto roce byla rovněž provedena pokládka telefonních rozvodů po celé obci.

Dopravní obslužnost
Autobusové spojení s okresním městem Kladnem a s městem Velvary (zajišťují a.s. ČSAD Kladno a ČSAD Slaný) je nedostačující. O mnoho lépe je zajištěno vlakové spojení na trati Praha - Kralupy n.Vltavou - Slaný - Most.

Občanská vybavenost
Kromě prodejny Družstva Jednota Kladno je v obci již jen soukromé pohostinství a v objektu budovy OÚ kadeřnictví. 

V obci není ZŠ ani MŠ. Mimo obecní knihovnu a videopůjčovnu, umístěné v budově OÚ, není v této oblasti patrná jiná činnost. MO ČSZ s vlastní zahrádkářskou kolonií je jedinou zájmovou organizací.
Památky. Zvonička na návsi

 

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA