Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Makotřasy

Historie
Osídlení Makotřas se datuje asi 3 500 až 4 000 let před Kristem.

Památky

Kaplička
Nejstarší zachovanou památkou je kaplička s historickým zvonem z roku 1753.  V roce 1971 byla provedena oprava kapličky, při které byl nalezen vzácný dokument, v kterém stálo:
„Složeno v r. 1753 Franciskus Antonius Franek, Me pudit Praga, V této době bylo v obci 9 sedláků, 5 chalupníků, 13 podruhů. Čítáno osob v obci 240.“

K tomuto dokumentu byl při rekonstrukci v r. 1971 přiložen zápis, že obec má 118 popisných čísel a 376 obyvatel.

Pomník
V obci byl vybudován pomník padlým vojínům ve světové válce, který byl odhalen 27. 9. roku 1925. K ukončení slavnosti žádá předseda hasičského spolku J. Pospíšil občanstvo, aby věnovalo tomuto památníku patřičnou úctu a nedopustilo jakékoli zneuctění tohoto místa.
[Přesná citace z kroniky obce Makotřasy, která byla založena roku 1924]

Příroda a okolí
Pohled na ně ze silnice od Bělok Vám nepřipadne nijak zvláštní, ale pokud se zadíváte pozorněji, zjistíte, že vpravo se zdvihá nenápadný vršek " Číčovický kamýk", který ukrývá zbytky středověké tvrze z konce 13. století. Za dálnicí u soutoku Lidického a Dolanského potoka se skrývá Kalingrův mlýn, stavba z dob selského baroka, sklouzne-li Váš zrak ještě více k Makotřasům, narazíte na jezuitskou kapličku u Velkých Číčivic a vlevo od ní v údolí Zákolanského potoka nesměle vykukuje torzo věže hradu Okoře. Dominantou této scenérie je za dobrého počasí hora Říp a České středohoří.

Čerpáno z oficiálních stránek obce, na kterých najdete další informace http://www.makotrasy.cz/

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA