Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hodonín

Historie
První písemné památky jsou dochovány z r. 1329 v písemnostech kláštera Vilimovského, který vlastnili páni z Lichtenberga. Koncem 14. století náležel Hodonín k oujezdu Bojanovskému. Po dobu husitských válek od r. 1421 do r. 1436 nebylo v kraji žádné vrchnosti. V r. 1436 ale zapsal císař Zikmund bývalé panství Bojanovské i hrad Oheb Janu Hertviku z Rušínova, který byl pánem na Lichnici a Heřmanově Městci. V r. 1454 postoupil Hertvik Oheb Buriánu Trčkovi z Lipé a ten v r. 1489 Mikuláši Trčkovi z Lipé.

V roce 1555 držel panství Václav Robmhap ze Suché. Ten panství zpustošil a prodal roku 1596 bratrům Zárubovým z Hustířan. Poslední český majitel Karel Záruba v r. 1628 panství prodal Františku de Couriers, který již vlastnil panství Nasavrcké. V roce 1701 po smrti F. Courierse převzal panství František Josef ze Schonfieldu. V roce 1747 se jeho dcera provdala za knižete Jana Adama Auersperka a ten scelil panství Nasavrcké, Sečské Žlebské.

Pod Nasavrcké panství spadal Hodonín až do I. svět. války. R. 1839 v důsledku nového katastru byl Hodonín přičleněn k obci Libkov. V r. 1920 se Hodonín osamostatnil. V r. 1964 byl opět sloučen s Českými Lhoticemi a po r. 1990 se Hodonín stal znovu samostatnou obcí. Místní jméno Hodonín vzniklo z osobního jména Hodoně (Hodona, Godona) příponou -ín.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu www.czh.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA