Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Babice

Historie
Obec Babice vznikla mezi 13. - 14. stoletím, první písemná zpráva o Babicích pochází z roku 1381. Místní správa se nevyvíjela, což dokládá i absence jakéhokoliv vrchtostenského sídla. Náležely tedy pod správu jiných panství a velkostatků. V 18 století patřily Babice do řádového panství Uhříněves. V obci existovala vedle poplužního dvora i vrchtostenská palírna a hostinec.

Babice (Velké i Malé) v podstatě nepřetržitě po celou dobu trvání patrimoniální správy byly součástí církevního řádového panství Uhříněves (mj. templáři, řád německých rytířů). V 18. století dochází k růstu významu Babic pro daný region,vznikla zde i pro potřeby okolních obcí dvoutřídní škola.

Pozoruhodný vývoj obce Babice od počátku 20. století s kulminačním bodem ve 20. letech. Babice se stávají jedním rekreačním sídlem pražské malé a střední buržoazie, která si zde začala budovat svá rekreační sídla. Tento vývoj přerušila hospodářská krize v 30. letech a již se v původní podobě neobnovil. Po 2. světové válce zde dochází k budování nových rekreačních struktur masové šíření chataření. V dalších letech dochází k citelnému úbytku obyvatel Babic, kteří odcházejí do Prahy a také do Říčan, kde dostávají velmi lehce byty. To má za následek špatnou prosperitu služeb, dochází k uzavírání obchodu, v obci nejsou ténměř žádné služby. Spolu s úbytkem obyvatel dochází i k úbytku dětí a je zrušena základní škola v Babicích. V obci zůstává poze jedna restaurace, je zrušen provoz hotelu. Úbytek obyvatel byl zastaven v roce 1992.

Obecní zastupitelstvo zadalo vypracování územního plánu obce, řada pozemků byla vyčleněna pro stavbu rodinných domů. V obci jsou v současné době dva obchody, tři autoservisy, tenisové kurty, kadeřnictví, jezdecký oddíl, restaurace.

Před sčítáním lidu bylo v obci 156 občanů trvale bydlících. Po sčítání lidu v roce 2001 je zaznamenán poměrně výrazný vzrůst trvale bydlících obyvatel obce. Trvale bydlících občanů je v současné době 256. Tento trend bude zachován, očekáváme velkou výstavbu rod. domů, čímž dojde ke k dalšímu zvýšení počtu obyvatel obce.

Obec vybudovala a dokončila v roce 2006 stavbu I. etapy splaškové kanalizace. I. etapa splaškové kanalizace byla zkolaudována 2.11.2006, v prosinci 2006 byly zkolaudovány veřejné části přípojek. Bylo vybudováno 93 veřejných částí přípojek. V současné době je řada domácností již na kanalizační řad připojeno.

V dubnu 2007 jsme znovu podali žádost o stavu II. etapy splaškové kanalizace.

Pokud obec obdrží dotaci bude stavba II. etapy splaškové kanalizace zahájena v roce 2007. Veřejný vodovod začne v obci budovat firma Vintex, s. r. o.

Termín realizace vodovodních řadů a přípojek: firma Vintex, s. r. o., zahájí 10. 5. 2007 a garantuje, že ukončí tyto práce do 25. 6. 2007. Trasa budovaného vodovodního řadu bude od začátku obce (směr Strašín).

Práce na površích silnic budou zahájeny f SRB/Kosogass, a to 1. 6. 2007 (výkopy, betonáže a následně asfaltové povrchy).

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.babiceurican.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA