Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Herink

Historie
Podle Věstníku mnichovického vikariálu čerpajícího z nejstarších dochovaných listin, se Herink poprvé připomíná v r. 1422. Píše se tam o dvoru v Herinku, který patřil vdově po pražském měšťanu. Z toho lze odvodit, že obec existovala mnohem dříve, než o ní byla vydána první písemná zpráva. Vzpomeňme, jak při úpravě potoka ve Tvrzce narazili kopáči ve třicátých letech na okruh dvojitých kamenných valů. Spisovatel Štvrch ve svém románu "Hrdina Nik" píše o jistém avarském Hrynku, který ležel v 7. století zhruba jižně od Prahy.

Dnes si také připomínáme, že Herink v r. 1850 pod názvem Herinky byla obec v okrese Říčany, v r. 1869-1890 obec v okrese Český Brod, v r. 1890 obce v okrese Žižkov a od r. 1921 obce v okrese Říčany.

Od roku 1961 - 1990 byl Herink částí obce Dobřejovice v okrese Praha - východ.

Okresní národní výbor Praha - východ dne 27. 8. 1990 schválil vznik obce Herink s účinností ke dni všeobecných voleb do obecních úřadů dne 24. 11. 1990.

Po 29 letech je Herink opět samostatnou obcí.

Současnost
Herink leží jižně od Prahy na hranicích okresů Praha - východ a Praha - západ. V současné době má KÚ 272 ha, 35 popisných čísel a 80 obyvatel.

První známá zmínka o obci je z roku 1422, byl zde dvůr, který patřil vdově po pražském měšťanovi.

Do obce se dostanete po dálnici D1 Praha - Brno, exit 11 km, směr Jesenice. Po 4 km jízdy na třetí křižovatce odbočíte vlevo, pojedete okolo žluté obalovny SSŽ. Dříve obec měla zemědělské zaměření, dnes je v ní více firem a skladů Buda Mont, Optimi, Tradix Color, U. S., Ing. Měřička. Svou provozovnu zde má i AGRO Jesenice.

Obec má zpracovaný a schválený ÚZEMNÍ PLÁN rozvoje. V roce 1998 byl postaven obecní úřad, ve kterém je v budoucnosti počítáno i s obchodem popř. bufetem. V roce 2000 byla provedena plynofikace i vodovod (Želivka). Obec má dobré autobusové spojení do Prahy na Opatov a zpět do Velkých Popovic. Spojení je i v sobotu a neděli. Také je z Herinka spojení ve všední den do Říčan a zpět do Jesenice.

Na procházky je možno jít do "Višňovky" ke kapličce nebo do lesa "Okrouhlík", další trasa je možná k rybníku "Na Obci" po silnici směrem na Radějovice do lesa v "Krsovicích" (popř. do Osnice). Pěknou procházku si můžete udělat do "Průhonického parku" (asi půl hodiny pěší chůze). Obcí rovněž prochází cyklotrasa "Praha - Vídeň".

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecherink.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA