Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březí

Historie
První zmínky o vzniku obce se datují kolem roku 1300 pod prvním názvem Bříza.

Podle dochovaných listin měla obec Březí v roce 1719 a v roce 1843 25 usedlostí a 200 obyvatel. Teprve až v roce 1976 se začínají stavět první rodinné domky po druhé světové válce. V roce 1980 dochází ke sloučení obcí Březí, Babice a Doubek pod jeden obecní úřad.

Po roce 1990 se sídlo obecního úřadu vrací opět do obce. Vzniká nová budova obecního úřadu, v budově je umístěn i hasičský sbor a jeho technika. Po počátečních problémech byl v roce 2001 dokončen a schválen územní plán s pevně stanovenou koncepcí rozvoje obce. Areál bývalého JZD Kolovraty se přeměňuje v areál nerušících podnikatelských aktivit.

V obci je fotbalový klub Meteor Březí, který byl založen v roce 1922 a svaz dobrovolných hasičů, který byl založen v roce 1899 a klub rybářů. V roce 2001 se zahájilo budování kanalizace a v krátké době byla vybudována čistírna odpadních vod. V roce 2002 se předpokládá plynofikace obce, tak aby mohlo být zlepšeno životní prostředí. V obci je obchod smíšeného zboží, dvě pohostinství a další. Na katastru obce se nachází rozsáhlá chatová oblast.

Trvale bydlících občanů je v obci v současné době 310. S postupnou výstavbou rodinných domků zařazených v územním plánu nebo přestavbou chat a rekreačních objektů se předpokládá, že tento počet bude stoupat.

Autobusové spojení hlavně s hlavním městem Prahou, do Říčan a okolních vesnic zajišťuje Pražská integrovaná doprava.

Památky
Obec se pyšní některými památkami a to hlavně kostelem sv. Bartoloměje, který byl pravděpodobně vybudován kolem roku 1300 současně se vznikem obce a jeho dnešní podoba pochází z roku 1732, kdy polorozbořený kostel nechala přestavět kněžna Marie Terezie. Zvon kostela byl přivezen a nově vysvěcen v roce 1992 za účasti předních představitelů církve. 20. října 1968 u příležitosti 50letého výročí vzniku Československé republiky byly kolem kostela vysázeny pamětní lípy. Dále to je socha sv. Jana Nepomuckého z 18. století a v neposlední řadě hradiště „Šance“, což je kulturní památka archeologické povahy.

V roce 1998 byla provedena digitální telefonizace obce. V obci je vybudována tlaková kanalizace a je též plně plynofikována.

Příroda a okolí
Obec nabízí překrásné možnosti k procházkám v lese, posezení u rybníků, sportovní vyžití na nově rekonstruovaném travnatém fotbalovém hřišti a obcí prochází cyklotrasa nazvaná „Ladův kraj“. Obcí protéká potok „Výmola“ pramenící v Mukařově a ústící do Labe u Sedlčánek. Nadmořská výška obce je mezi 326 - 384 m/m.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://home.tiscali.cz/oubrezi/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA