Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Ves

Obec Nová Ves se nachází v okrese Sokolov, kraj Karlovarský.

Historie
První zmínka o obci pochází z roku 1364, kdy patřila k Bečovskému panství. Nová Ves leží vlevo od silnice Mariánské Lázně – Karlovy Vary, 4 km severně od obce Mnichov.

Ve středověku se na území Nové Vsi těžilo zlato a stříbro. V okolí obce jsou významné minerální prameny s vysokým obsahem hořčíku. Z architektonických památek lze připomenout kostel Nejsvětější Trojice. Z důvodu neexistence průmyslové výroby je obec Nová Ves ideálním místem pro odpočinek a výlety do přírody s možností občerstvení.

Pamětihodnosti
• Kostel Nejsvětější Trojice na návsi

Části obce
• Nová Ves
• Louka

Pamětihodnosti Horního Slavkova

Jednolodní kostel sv. Jiří
S hranolovou, v patře osmibokou věží představuje pozdně gotickou stavbu z doby kolem roku 1520. Zachována žebrovaná síťová klenba, renesanční kruchta a křtitelnice, pozdně gotické sousoší Olivetské hory a 14 náhrobních epitafů ze 16. stol. Původně byl opevněn, o čemž svědčí zachované střílny. V 18. století byl barokizován.

U kostela stojí pozdně gotická zvonice z roku 1540, přestavěná v roce 1686. Naproti zachována pozdně gotická Boží muka se šroubovitým dříkem.

Sloup Nejsvětější Trojice
Na náměstí stojí sloup Nejsvětější Trojice z doby kolem roku 1700. Na severozápadním okraji města se nachází barokní špitální kostel sv. Anny z roku 1728, postavený na starších základech. Zachováno i několik měšťanských pozdně gotických a renesančních domů, např. č. p. 4 s portálem datovaným 1519, č. p. 6 s arkýřem a portálem, č. p. 214 z doby okolo roku 1500 nebo nejcennější památka ve městě, dům čp. 497 tzv. Pluhův dům z let 1510 - 1512. Zajímavý je i starý mlýn, tzv. Seidelhaus.

Na šibeničním vrchu je dodnes zachováno zděné kruhové popraviště ze 16. stol. se znakem města a letopočtem 1598, umístěným sem při romantické úpravě v 19. stol.

Zvláštní zmínku si bohužel zaslouží i sídliště s kompletní občanskou vybaveností vystavěné v padesátých letech ve stylu socialistického realismu, které představuje doklad komplexní výstavby hornického městského celku v uvedeném období.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.muhslavkov.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA