Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březnice

Na prahu jižních Čech přivítá své návštěvníky město Březnice a zaujme je svou polohou uprostřed krásné přírody. Málokde zůstala zachována jednota krajiny i historie v tak vzácném souladu.

Březnice leží na křižovatce silnic z Rožmitálu pod Třemšínem a Mirovicemi. Nejbilžší větší města jsou Příbram, Mirovice, Rožmitál pod Třemšínem a Blatná.

Historie
Historie Březnice je pestrá a souvisí často s osudy českého národa. Při tvrzi, obývané pány z Březnice, pocházejícími ze starobylého rodu Buziců, vzniká osada, která vyrůstá v tržní městečko, jehož existence je doložena prameny již r. 1327. Přeměna tvrze v gotický hrad a růst města s právem trhu. Z obchodu na Zlaté stezce mohly tak těžit obě strany. Tím je také dána vážnost některých březnických pánů na královském dvoře.

Březnice do Bílé Hory byla nevelkým městečkem. Bylo zde ještě v polovině 16. století jen 94 domů, z nichž byla odváděna daň. Žila z trhů, kterých bylo do roka šest. Kvetla zde nejrůznější řemesla. Podnikatelského a obchodního ducha od 15. století udržovaly židovské rodiny. Město mělo i svoji školu. První zmínka se týká ještě školy v Bubovicích a je z roku 1389. Teprve od konce 15. století přibývá údajů o březnické škole.

Kultura
Turisté a návštěvníci mohou navštívit celou řadu zajímavých akcí, které v průběhu roku na Březnicku probíhají. Ať již jsou to inscenace historických bojů osvobozování Březnicka z roku 1945, Tuháčkův běh, Březnické pivní slavnosti nebo celá řada zajímavých kulturních akcí, pořádaných po celý rok.

Památky

Dobrá Voda
Kaple byla postavena Carlem Luragem roku 1642 nad léčivým pramenem. Je zasvěcena sv. Maří Magdaléně. V 19. století v její blízkosti byly známé lázně. V budově jsou v současně době kasárna Hradní stráže.

U chatové osady je socha sv. Františka z roku 1798.

Hrochův Hrádek je ze 13. století. V 15. století byl již pustý.

Švédský most pocházel z poč. 18. stol. a v současné době jsou zachovány pouze jeho zbytky.

Tochovice
Zámek se nachází v anglickém parku, pochází z 1. pol. 19. stol.

V obci je kostel sv. Martina ze 14. stol. Jeho zařízení je z konce 19. stol.

Socha sv. J. Nepomuckého u mostu je z doby kolem r. 1720.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.breznice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA