Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radimovice u Želče

Obec Radimovice u Želče je vzdálena asi 5 km jižně od města Tábora a leží západně nad levým břehem  řeky Lužnice v nadmořské výšce asi 480 m.

Historie

První písemný doklad o vzniku obce Radimovice u Želče  pochází z roku 1307. Zakladatelem  osady  byl Radim, čeleď jeho se nazývala Radimovici a od toho byl odvozen název osady  Radimovice. V červenci roku 1307 biskup pražský tuto osadu podstoupil Jindřichu z Rožmberka.

V roce 1891 byla za přispění občanů a nájmu z honitby  postavena místní kaple, v  roce 1893 byl založen dobrovolný hasičský sbor a v roce 1919 založen divadelní kroužek  Tyl.

Dále pak v roce 1927 byla provedena parcelace, kde bylo rozparcelováno asi  67 ha pro občany Radimovic, Libějic, Slap a Lomu,  zbytek pozemků (asi 90 ha) a stavby ve dvoře koupil Jan Molík, rolník z Hodětína u Bechyně. V legiích sloužilo 4  radimovických občanů. Padlí a nezvěstní v první světové válce je 9 občanů.

Současnost
V současné době má obec Radimovice u Želče  121 popisných čísel, ve kterých žije 382 obyvatel. V roce 1953 byla založena Tělovýchovná jednota  Sokol, v roce 1960 byla otevřena sokolovna a v roce  1978  byla  otevřena nová mateřská škola, která je v provozu dodnes jako příspěvková organizace obce.

Tipy na výlet

Rybník Jordán – (Tábor)
Vodní nádrž nachází se v centru města Tábor.

Táborská radnice – (Tábor)
Radnice patří mezi nejvýznamnější pozdně gotické památky v ČR. Postavena  kolem roku 1521.

Táborské středověké podzemí – (Tábor)
Středověké podzemí se rozkládá pod starým městem.

Bechyňská brána a vyhlídková věž Kotnov – (Tábor)
Věž je dominantou nejstarší architektonické památky v Táboře.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.radimoviceuzelce.cz , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA